بازار فارکس امروز – دوشنبه 22 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 22 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

بازارهای مالی هفته جدید را با احساس آرامش آغاز کردند. سرمایه گذاران محتاطانه عمل می کنند و از انجام حرکت های مهم قبل از انتشار داده های کلیدی اقتصاد کلان که برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده است، خودداری می کنند. شاخص دلار آمریکا (USD) که هفته قبل را با مثبت به پایان رساند، در روز دوشنبه موقعیت ثابتی را در زیر 106.00 حفظ کرد، در حالی که جفت ارزهای اصلی نوسانات ملایمی را در محدوده های آشنا نشان دادند.

دفتر آمار ملی بریتانیا قرار است اوایل روز سه‌شنبه گزارش مشاغل را اعلام کند و توجه فعالان بازار را به خود جلب کند. علاوه بر این، داده های رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم منطقه یورو و شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه اکتبر در اواخر جلسه پیش بینی می شود که بررسی بازار را تشدید می کند.

یورو به دلار EUR/USD

پس از یک هفته زیان نهایی پس از معاملات غیرقطعی روز جمعه، جفت یورو/دلار آمریکا که در حوالی 1.0700 قرار داشت، در اوایل دوشنبه حرکت های صعودی و نزولی خفیفی را نشان داد. لوئیس دی گویندوس، معاون بانک مرکزی اروپا (ECB) با ارائه بینشی در مورد چشم انداز سیاست، روز دوشنبه اظهار داشت که مسیر اقتصادی منطقه یورو احتمالا در کوتاه مدت کم خواهد ماند.

پوند به دلار GBP/USD

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، روز دوشنبه پس از برکناری سوئلا براورمن، وزیر کشور بریتانیا، اصلاحات کابینه را آغاز کرد. آخرین به روز رسانی ها حاکی از آن است که دیوید کامرون آماده است تا نقشی در کابینه سوناک بر عهده بگیرد. شاخص FTSE 100 بریتانیا روز دوشنبه با افزایش 0.7 درصدی در طول روز باز شد. به طور همزمان، پوند/دلار آمریکا با افزایش تمایل به ریسک، به سطح 1.2250 رسید.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY قبل از اینکه تحت یک عقب نشینی اصلاحی قرار گیرد، به بالاترین سطح خود از اکتبر 2022، نزدیک به 152.00 رسید. وزیر دارایی ژاپن، سونیچی سوزوکی، شفاهی در بازار مداخله کرد و نامطلوب بودن حرکات ناگهانی بازار فارکس این کشور را تکرار کرد و بر اهمیت نرخ‌های ارز تعیین‌شده توسط بازار که منعکس کننده اصول اساسی است، تأکید کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز پنجشنبه با کاهش قابل توجهی روبرو شد و کاهش خود را تا جمعه با افت هفتگی بیش از 2.5 درصد افزایش داد. در اوایل دوشنبه، XAU/USD حدود 1940 دلار تثبیت شد که منعکس کننده روند نزولی اخیر است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید