بازار فارکس امروز – چهارشنبه 17 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 17 آبان در بازار فارکس بدانید:

در غیاب انتشار داده های تاثیرگذار قابل توجه در اواسط هفته، فعالان بازار به نظارت دقیق اظهارات مقامات بانک مرکزی ادامه خواهند داد. Eurostat قرار است داده‌های خرده‌فروشی سپتامبر را منتشر کند، در حالی که تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل شاخص خوش‌بینی اقتصادی IBD/TIPP برای موجودی‌های عمده فروشی اکتبر و سپتامبر خواهد بود.

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) سخنرانی کلیدی در “کنفرانس سیستم مالی، دستیابی به نتایج خوب در دنیای نامطمئن” که توسط بانک مرکزی ایرلند برگزار می شود، ارائه خواهد کرد. بعداً در روز، رئیس فدرال رزرو (Fed) سخنان افتتاحیه را در کنفرانس صدمین سالگرد بخش تحقیقات و آمار فدرال رزرو ارائه خواهد کرد. لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو و جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک نیز در ساعات معاملاتی آمریکا سخنرانی خواهند کرد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در نشست یوروگروپ در بروکسل شرکت خواهد کرد. فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، و همچنین پابلو هرناندز د کاس و یواخیم ناگل، سیاستگذاران نیز قرار است سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

احساسات محتاطانه در بازار باعث شد تا دلار آمریکا (USD) در برابر رقبای خود در روز سه شنبه قدرت بیشتری پیدا کند و شاخص دلار آمریکا برای دومین روز متوالی در محدوده مثبت بسته شد. اوایل روز چهارشنبه، با حمایت از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، شاخص USD همچنان به رشد خود ادامه می دهد. در آخرین به روز رسانی، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده تقریباً 1 درصد در روز افزایش یافته است و به 4.61 درصد رسیده است، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی پایین تر است.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار در روز سه شنبه برای دومین روز متوالی ضرر کرد و در صبح اروپا به زیر 1.0700 رسید.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD بیش از 50 پیپ از دست داد و به زیر 1.2300 در روز سه شنبه بسته شد. این جفت در اوایل روز چهارشنبه تحت فشار باقی می ماند و به سمت سطح 1.2250 حرکت می کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

داده های ژاپن نشان داد که شاخص اقتصادی پیشرو در سپتامبر از 109.2 به 108.7 کاهش یافته است. USD/JPY واکنش قابل توجهی به این داده نشان نداد و آخرین بار در نوسان بالای 105.50 مشاهده شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح 10 روزه خود به زیر 1960 دلار کاهش یافت، اما توانست بخشی از زیان‌های خود را در اواخر جلسه آمریکا جبران کند. XAU/USD در اوایل روز چهارشنبه نسبتاً پایدار است و در محدوده باریکی درست زیر 1970 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید