بازار فارکس امروز – جمعه 19 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 19 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

روز جمعه، دلار آمریکا پس از یک دوره عملکرد بهتر در برابر ارزهای اصلی که ناشی از اظهارات تندروانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز پنجشنبه بود، وارد مرحله تثبیت شد. پاول که در یک پنل صندوق بین‌المللی پول صحبت می‌کرد، نسبت به دستیابی به یک سیاست محدودکننده به اندازه کافی برای کاهش تورم به ۲ درصد ابراز تردید کرد. این منجر به افزایش نزدیک به 3 درصدی بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده شد که از 4.6 درصد گذشت و دلار را تقویت کرد و در عین حال بر شاخص های وال استریت تأثیر منفی گذاشت.

پوند به دلار GBP/USD

در همین حال، بریتانیا رشد اقتصادی سالانه 0.6 درصدی را در سه ماهه سوم گزارش کرد که مطابق با سه ماهه دوم و فراتر از انتظار 0.5 درصدی بازار بود. با این حال، سرمایه گذاری کل کسب و کار 4.2 درصد در سه ماهه کاهش یافت. تولید صنعتی و تولیدی در ماه سپتامبر به ترتیب 1.5% و 3% افزایش یافت و GBP/USD کمترین واکنش را نشان داد و بالای 1.2200 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

در روز پنجشنبه EUR/USD در ابتدا به بالای 1.0720 افزایش یافت، اما در اواخر روز به زیر 1.0700 عقب نشینی کرد و در یک کانال فشرده در روز جمعه کمی بالاتر از 1.0650 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در جلسه آسیایی روز جمعه پس از چهار روز افزایش متوالی به زیر 151.50 نزول کرد.

در بیانیه سیاست پولی خود، بانک مرکزی استرالیا (RBA) اذعان کرد که تورم به اوج خود رسیده است اما اظهار داشت که تشدید بیشتر به داده ها و ارزیابی های ریسک در حال تحول بستگی دارد. AUD/USD واکنشی فوری نشان نداد و در نزدیکی 0.6350 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از سقوط به زیر 1950 دلار در روز پنجشنبه، در ساعات معاملاتی آمریکا به بالای 1960 دلار بازگشت. با این حال، افزایش بازدهی ایالات متحده مانع از بهبود XAU/USD شد و آن را به زیر 1960 دلار رساند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید