فارکس

بازار فارکس امروز | سه شنبه 24 مرداد

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 24 مرداد در بازار فارکس بدانید:

سرمایه‌گذاران در روز سه‌شنبه با ارزیابی آخرین عناوین و داده‌های منتشر شده از چین، همچنان نگران هستند. امروز نظرسنجی ZEW Sentiment برای آلمان و منطقه یورو در تقویم اقتصادی اروپا ارائه خواهد شد. در نیمه دوم روز، داده‌های خرده‌فروشی جولای از ایالات متحده و داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه جولای از کانادا توسط فعالان بازار به دقت مشاهده خواهد شد. نظرسنجی تولیدی ایالت فدرال نیویورک و موجودی های تجاری ژوئن سایر اطلاعات منتشر شده در روز ایالات متحده خواهند بود.

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های چین نشان داد که خرده‌فروشی در ماه جولای 2.5 درصد به صورت سالانه افزایش یافته است که از 3.1 درصد در ژوئن و بسیار ضعیف‌تر از انتظار بازار 4.8 درصد است. سایر داده ها نشان می دهد که تولید صنعتی 3.7 درصد در مدت مشابه در مقایسه با رشد 4.5 درصدی تحلیلگران رشد داشته است. در تحولی شگفت‌انگیز، بانک مرکزی چین، بانک خلق چین (PBOC)، به‌طور غیرمنتظره نرخ تسهیلات وام‌دهی میان‌مدت یک ساله (MLF) را از 2.65 درصد به 2.50 درصد کاهش داد. چندین کارشناس فکر می کنند که این تصمیم راه را برای کاهش بالقوه نرخ اولیه وام معیار (LPR) چین در هفته آینده باز می کند.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از افت بیش از 1 درصدی در اوایل جلسه، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ بخشی از زیان روزانه خود را پاک کرد و آخرین بار با کاهش 0.7 درصدی در روز مشاهده شد. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در آن روز نسبتاً افزایش یافته است و شاخص دلار آمریکا، رشدهای روز دوشنبه را نزدیک به 103.00 تثبیت می کند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

پس از شروع نزولی روز در مورد داده‌های ناامیدکننده چین، AUD/USD و NZD/USD پس از اعلامیه‌های PBoC توانستند مجدداً رشد کنند. AUD/USD آخرین بار با افزایش اندک روزانه نزدیک به 0.6500 مشاهده شد و NZD/USD در حدود 0.5980 ثابت ماند.

پوند به دلار GBP/USD

پیش از این، دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) گزارش داد که نرخ بیکاری ILO در سه ماه منتهی به ژوئن از 4 درصد به 4.2 درصد افزایش یافته است. تغییر اشتغال به -66000 رسید و انتظار بازار +75000 را با اختلاف زیادی از دست داد. سایر جزئیات گزارش مشاغل نشان می‌دهد که تورم دستمزد، که با تغییر میانگین درآمد با احتساب جوایز اندازه‌گیری می‌شود، از 7.2 درصد به 8.2 درصد در مدت مشابه افزایش یافته است. واکنش GBP/USD به این ارقام نسبتاً خاموش بود و آخرین بار مشاهده شد که این جفت در محدوده مثبت کمی بالاتر از 1.2700 حرکت می کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز دوشنبه کمترین بسته شدن روزانه خود را از اوایل جولای به ثبت رساند اما توانست بالای 1.0900 باقی بماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در اوایل دوشنبه به افزایش خود ادامه می دهد و آخرین بار در بالاترین سطح خود از نوامبر در بالای 145.70 معامله شد. داده‌های ژاپن نشان داد که تولید صنعتی 2.4 درصد به صورت ماهانه در ماه ژوئن افزایش یافته است، اما به نظر نمی‌رسد این آمار به ین ژاپن کمک کند تا تقاضا را پیدا کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده نسبت به کند شدن فعالیت‌های اقتصادی چین، قیمت طلا در اوایل روز سه‌شنبه به 1900 دلار نزدیک شد. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4.2 درصد است و به XAU/USD اجازه نمی دهد که مجدداً افزایش یابد.

پیش بینی می شود تورم سالانه در کانادا از 2.8 درصد در ژوئن به 3 درصد در ماه جولای افزایش یابد. USD/CAD آخرین بار در حول و حوش 1.3450 حرکت جانبی مشاهده شد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین در حالی که در کانال باریکی زیر 29500 دلار حرکت می کند بدون جهت می ماند. به همین ترتیب، اتریوم همچنان اندکی بالای 1800 دلار در نوسان است.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس