بازار فارکس امروز – سه شنبه 16 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 16 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

دلار استرالیا اوایل روز سه‌شنبه تحت فشار شدید فروش قرار گرفت، اگرچه بانک مرکزی استرالیا (RBA) پس از جلسه سیاست‌گذاری نوامبر، نرخ بهره خود را 25 واحد پایه افزایش داد و به 4.35 درصد رساند. در همین حال، شاخص دلار آمریکا پس از بسته شدن در محدوده مثبت در روز دوشنبه، بازگشت خود را به سمت 105.50 افزایش داد. داده های تراز تجاری کالاهای سپتامبر در سند اقتصادی ایالات متحده نشان داده می شود. سرمایه گذاران به نظرات مقامات بانک مرکزی نیز توجه زیادی خواهند داشت.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در حالی که افزایش نرخ RBA مطابق با انتظارات بازار بود، زبان مورد استفاده در بیانیه سیاست لحن محتاطانه تری به خود گرفت. RBA خاطرنشان کرد: “تصمیم برای تشدید بیشتر سیاست های پولی برای اطمینان از بازگشت تورم به هدف در یک بازه زمانی معقول به داده ها و ارزیابی در حال تحول ریسک ها بستگی دارد.” این بیانیه منجر به تضعیف دلار استرالیا در برابر سایر ارزها شد. در زمان گزارش، AUD/USD نزدیک به 1% کاهش یافت و به حدود 0.6420 در روز رسید.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با ای‌بی‌سی نیوز اعلام کرد که تا زمانی که تمامی گروگان‌های حماس آزاد نشوند، اسرائیل با آتش‌بس عمومی موافقت نخواهد کرد. با این حال، او آمادگی خود را برای “مکث های کوتاه” ابراز کرد. در همین حال، گزارش‌ها حاکی از آن است که شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از جلسه غیرعلنی روز دوشنبه در مورد پیش‌نویس قطعنامه برای پایان دادن به مناقشه به اجماع ناکام ماند. اوایل روز سه‌شنبه، بازارهای مالی موضع محتاطانه‌ای را از خود نشان دادند و شاخص‌های آتی شاخص سهام ایالات متحده حدود 0.3 درصد در طول جلسه اروپا کاهش یافت.

در ساعات اولیه معاملات آسیایی، داده های چین نشان داد که مازاد تجاری در ماه اکتبر به 56.53 میلیارد دلار کاهش یافته است که نسبت به 77.71 میلیارد دلار در سپتامبر کاهش یافته است. صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.4 درصد کاهش یافت در حالی که واردات 3 درصد افزایش یافت.

یورو به دلار EUR/USD

پس از یک روز نوسان در روز دوشنبه، EUR/USD در روز سه شنبه روند کاهشی را آغاز کرد و آخرین بار اندکی زیر 1.0700 معامله شد. دستاتیس آلمان از کاهش ماهانه 1.4 درصدی تولید صنعتی در ماه سپتامبر خبر داد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD به بالاترین سطح خود در بیش از یک ماه گذشته رسید و در روز دوشنبه از 1.2400 گذشت، اما جهت خود را معکوس کرد تا روز را در محدوده منفی به پایان برساند. در اوایل روز سه‌شنبه، این جفت به 1.2300 کاهش یافت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز دوشنبه بالای 150.00 بسته شد و حرکت صعودی خود را در اوایل روز سه شنبه حفظ کرد و جفت 0.3% در روز در 150.50 افزایش یافت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در آغاز هفته با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا با فشار نزولی مواجه شد. XAU/USD همچنان در روند نزولی خود باقی ماند و آخرین بار در پایین ترین سطح 10 روزه، نزدیک به 1970 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید