بازار فارکس امروز – جمعه 12 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 12 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

پس از انتشار آمارهای اقتصادی متفاوت از ایالات متحده در روز پنجشنبه، دلار آمریکا (USD) در برابر سایر ارزها تحت فشار باقی ماند. شاخص USD (DXY) در طول روز 0.5 درصد کاهش یافت. در اوایل روز جمعه، DXY در حدود 106.00 ثابت است زیرا سرمایه گذاران منتظر داده های بازار کار ماه اکتبر هستند که شامل ارقام حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و تورم دستمزد و همچنین گزارش PMI خدمات ISM است.

انتظار می رود حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ایالات متحده در ماه اکتبر پس از یک شگفتی مثبت در سپتامبر کاهش یابد.

داده های روز پنجشنبه ایالات متحده نشان داد که هزینه های کار واحد در سه ماهه سوم به صورت سه ماهه 0.8 درصد کاهش یافته است و مطالبات اولیه بیکاری هفتگی از 212000 به 217000 افزایش یافته است. در یک نکته مثبت، سفارشات کارخانه در ماه سپتامبر 2.8 درصد افزایش ماهانه داشته است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 1 درصد کاهش یافت و به زیر 4.7 درصد رسید و فشار بر دلار آمریکا را افزایش داد. در همین حال، شاخص‌های اصلی وال استریت با تداوم تسلط ریسک‌پذیری بر بازار، رشد چشمگیری را ثبت کردند. اوایل روز جمعه، معاملات آتی شاخص سهام آمریکا عملکرد متفاوتی را نشان داد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در چین، PMI خدمات Caixin از 50.2 در سپتامبر به 50.4 در اکتبر افزایش یافت. در همین حال، اداره آمار استرالیا رشد 0.2 درصدی در خرده فروشی در سه ماهه سوم را به دنبال کاهش 0.6 درصدی در سه ماهه دوم گزارش داد. AUD/USD واکنش قابل توجهی به این داده ها نشان نداد و نسبتاً بدون تغییر، درست زیر 0.6450 باقی ماند.

یورو به دلار EUR/USD

اگرچه EUR/USD برخی از سودهای روزانه خود را در جلسه آمریکا پس داد، اما در روز پنجشنبه در محدوده مثبت بسته شد. در صبح روز جمعه اروپا، این جفت در محدوده باریک بالای 1.0600 نوسان می کند.

پوند به دلار GBP/USD

همانطور که انتظار می رفت، بانک انگلستان (BoE) پس از جلسه سیاست گذاری نوامبر، نرخ بهره را بدون تغییر در 5.25 درصد نگه داشت. فرماندار اندرو بیلی درها را برای افزایش نرخ بهره دیگر باز گذاشت اما مواضع محتاطانه ای را در مورد تشدید بیشتر اتخاذ کرد. GBP/USD از ضعف گسترده دلار منتفع شد و در روز پنجشنبه قبل از تثبیت در اوایل روز جمعه به بالای 1.2200 رسید.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به دلیل کاهش بازدهی ایالات متحده به کاهش ادامه داد و روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی در محدوده منفی به پایان رسید. این جفت تحت فشار باقی می ماند اما بالای 150.00 باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

XAU/USD تلاش کرد تا از تضعیف دلار در روز پنجشنبه استفاده کند و روز را ثابت نزدیک به 1985 دلار بسته است. طلا در اوایل روز جمعه فاقد جهت بود و در محدوده باریکی درست زیر 1990 دلار حرکت کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید