بازار فارکس امروز – پنج شنبه 11 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 11 آبان در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا همچنان تحت فشار است زیرا بازارها تصمیمات سیاستی فدرال رزرو و اظهارات جروم پاول رئیس جمهور آمریکا را در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست ارزیابی می کنند. در «پنجشنبه بزرگ»، بانک مرکزی انگلستان (BoE) قرار است تصمیم خود را در مورد نرخ بهره اعلام کند و اندرو بیلی، فرماندار، گزارش سیاست پولی را ارائه کند. بعداً در روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل داده های هفتگی مطالبات اولیه بیکاری، سفارشات کارخانه در سپتامبر و هزینه های کار واحد برای سه ماهه سوم است.

شاخص دلار امریکا DXY

همانطور که پیش بینی می شد، فدرال رزرو نرخ بهره خود را در محدوده 5.25% تا 5.5% بدون تغییر نگه داشت. رئیس پاول، در حالی که احتمال افزایش نرخ بهره در دسامبر را رد نکرد، اما در مورد لزوم تشدید بیشتر نرخ، لحن محتاطانه‌ای داشت. وی تشدید شرایط مالی به دلیل افزایش بازدهی را تایید کرد و بر رویکرد وابسته به داده تاکید کرد و از انتشار دو آمار تورم و اشتغال تا قبل از نشست آذرماه اشاره کرد. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، احتمال ثابت نگه داشتن نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه دسامبر، پس از جلسه از 69% به 80% افزایش یافت. در همین حال، شاخص دلار آمریکا 0.3 درصد به زیر 106.50 کاهش یافت و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افت قابل توجه در روز چهارشنبه، زیر 4.75 درصد ثابت ماند.

پوند به دلار GBP/USD

انتظار می رود BoE سیاست خود را بدون تغییر حفظ کند و نرخ کلیدی را برای دومین جلسه متوالی در 5.25٪ نگه دارد. پس از آزمایش سطح 1.2100 در روز چهارشنبه، GBP/USD شتاب صعودی گرفت و تا محدوده 1.2200 در اوایل روز پنجشنبه افزایش یافت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD مسیر خود را پس از کاهش در اواسط هفته به سمت 1.0500 معکوس کرد و در محدوده مثبت در حدود 1.0600 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز چهارشنبه نوسانات قابل توجهی را نشان داد اما در نهایت روز را با کمترین تغییرات، کمی بالاتر از 1980 دلار به پایان رساند. XAU/USD موقعیت خود را در صبح اروپا حفظ کرد و با افزایش اندک نزدیک به 1985 دلار معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

با کاهش بازدهی ایالات متحده در روز چهارشنبه، USD/JPY در محدوده منفی به پایان رسید. این جفت ارز در ساعات معاملاتی آسیا در روز پنجشنبه به کاهش خود ادامه داد و آخرین بار زیر 105.50 معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید