بازار فارکس امروز – چهارشنبه 10 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 10 آبان در بازار فارکس بدانید:

امروز در بازار فارکس رویدادهای جالبی رقم خواهد خود و احتمالا نوسانات خوبی را در بازار شاهد خواهیم بود.

دلار آمریکا (USD) در اوایل روز چهارشنبه، پس از افزایش قابل توجه در برابر ارزهای اصلی در روز قبل، نسبتاً ثابت مانده است. داده های کلیدی اقتصادی، از جمله تغییر اشتغال ADP، PMI تولید ISM برای ماه اکتبر، و JOLTS Job Openings برای سپتامبر، در تقویم اقتصادی ایالات متحده نمایش داده می شود. علاوه بر این، فدرال رزرو (Fed) تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام خواهد کرد و جروم پاول، رئیس، در کنفرانس مطبوعاتی بعداً در جلسه چشم انداز ارائه خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

علیرغم شروع کاهشی، شاخص‌های اصلی سهام در وال استریت در روز سه‌شنبه شتاب گرفتند و رشد جزئی را ثبت کردند. دلار آمریکا به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و علارقم احساسات مثبت بازار قدرتمند ماند. علاوه بر این، فعالیت‌های مالی پایان ماه در روز پایانی اکتبر باعث تقویت بیشتر دلار آمریکا شد. شاخص دلار آمریکا بیش از 0.5 درصد افزایش یافت و زیان خود را از روز دوشنبه معکوس کرد و در روز چهارشنبه بالای 106.50 تثبیت شد. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در این روز اندکی کاهش یافت و بازدهی 10 ساله در محدوده باریکی در حدود 4.9 درصد در نوسان بود.

به طور گسترده انتظار می رود که فدرال رزرو برای دومین جلسه متوالی نرخ بهره خود را در 5.25٪ -5.5٪ ثابت نگه دارد. لحن بیانیه در مورد پتانسیل برای سخت‌تر شدن آینده و اظهارات رئیس پاول در مورد چشم‌انداز سیاست ممکن است نوسانات را در ساعات معاملاتی آمریکا افزایش دهد.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD در ابتدا به بالاترین سطح هفتگی بالای 1.0650 در روز سه شنبه رسید، اما مسیر خود را معکوس کرد و به زیر 1.0600 بسته شد. در حال حاضر، این جفت به صورت جانبی کمی بالای 1.0550 معامله می شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده‌های نیوزلند نشان می‌دهد که تغییر اشتغال 0.2 درصد در سه ماهه سوم کاهش یافته است، پس از رشد 1 درصدی در سه ماهه دوم و کمتر از انتظار بازار برای افزایش 0.4 درصدی. علاوه بر این، PMI تولیدی Caixin چین از 50.6 در سپتامبر به 49.5 در اکتبر در ماه سپتامبر کاهش یافت و فشار نزولی بر NZD/USD وارد کرد که پس از انتشار این داده‌های ناامیدکننده به منطقه 0.5800 کاهش یافت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از مواجهه با مقاومت 1.2200 در روز سه شنبه، کاهش یافت و از رشد روزانه خود دست کشید. این جفت در اوایل روز چهارشنبه حدود 1.2150 ثابت نگه داشته است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY پس از اینکه بانک مرکزی ژاپن تصمیم گرفت هیچ تغییری در سیاست خود ایجاد نکند، شتاب صعودی گرفت و در روز سه شنبه به بالاترین سطح خود در یک سال گذشته بالای 151.70 رسید. با این حال، در ساعات معاملات آسیایی روز چهارشنبه، ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارزی ژاپن، نسبت به تحرکات تند یک طرفه در بازارهای ارز ابراز نگرانی کرد و تاکید کرد که در پاسخ به آن، تدابیر مختلفی را در نظر خواهند گرفت. در نتیجه، این جفت در روز منفی شد و زیر 151.50 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز سه شنبه به بالای 2000 دلار صعود کرد اما افت شدیدی را تجربه کرد که احتمالاً ناشی از گرفتن سود معامله گران است. XAU/USD آخرین بار با نوسان در حدود 1980 دلار مشاهده شد

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید