فارکساخبار فارکس

بازار فارکس امروز – سه شنبه 9 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 9 آبان در بازار فارکس بدانید:

ین ژاپن در اوایل روز سه شنبه به دلیل اعلامیه های سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن با فشار فروش قابل توجهی مواجه شد. در ادامه جلسه امروز، یورواستات قرار است داده های شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده (HICP) را برای ماه اکتبر منتشر کند. تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل شاخص قیمت مسکن در اوت و داده های شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس برای ماه اکتبر خواهد بود که منجر به تصمیمات مهم سیاست پولی فدرال رزرو در روز چهارشنبه خواهد شد.

شاخص دلار امریکا DXY

بهبود جو بازار در اواخر روز، ارزش دلار آمریکا (USD) را در روز دوشنبه کاهش داد و در نتیجه شاخص دلار آمریکا در محدوده منفی بسته شد. با این حال، افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی به این ارز کمک کرد تا در ساعات معاملات آسیایی در روز سه‌شنبه قدرت خود را دوباره به دست آورد و باعث شد که شاخص دلار آمریکا به حدود 106.50 برسد و تا حدی ضررهای روز دوشنبه را جبران کند. نیروهای دفاعی اسرائیل دوشنبه شب اعلام کردند که عملیات زمینی خود را در غزه گسترش خواهند داد و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز از موافقت با آتش بس خودداری کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

همانطور که انتظار می رفت، بانک ژاپن تنظیمات سیاست نرخ بهره خود را پس از جلسه اکتبر بدون تغییر رها کرد و نرخ بهره و هدف بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن (JGB) را به ترتیب در 0.1- و 0 درصد نگه داشت. برخی کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که بانک مرکزی سقف بازدهی 10 ساله را از 1% به 1.25% افزایش دهد که دلیل آن بالا بودن نرخ تورم است. در بیانیه خود، BoJ اعلام کرد: «بانک سطح هدف بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن (JGB) را در حدود صفر درصد حفظ خواهد کرد و کنترل منحنی بازدهی را با کران بالای 1.0 درصد برای این بازدهی ها انجام خواهد داد..” در پاسخ، USD/JPY به دلیل انفعال BoJ شتاب صعودی به دست آورد و آخرین بار مشاهده شد که بیش از 0.5% در روز افزایش یافت و بالای 150.00 معامله شد.

در همین حال، داده‌های چین نشان می‌دهد که PMI تولیدی NBS از 50.2 در سپتامبر به 49.5 در ماه اکتبر کاهش یافته است و PMI غیر تولیدی NBS نیز از 51.7 به 50.6 کاهش یافته است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز دوشنبه به بالاترین حد خود در شش روز گذشته بالای 1.0600 صعود کرد، اما در اوایل روز سه شنبه حرکت خود را از دست داد. پیش بینی می شود تورم سالانه HICP در منطقه یورو از 4.3 درصد در سپتامبر به 3.2 درصد کاهش یابد. داده های تورم آلمان نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به 3.8 درصد به صورت سالانه در ماه اکتبر کاهش یافته است که از 4.5 درصد در سپتامبر کاهش یافته است که کمتر از انتظارات بازار است.

پوند به دلار GBP/USD

به دلیل تغییر در تمایلات ریسک، GBP/USD پس از رسیدن به سطوح حدود 1.2200 در روز دوشنبه به زیر 1.2150 عقب نشینی کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

به دنبال داده‌های ناامیدکننده چین، NZD/USD کاهش یافت و آخرین بار در محدوده منفی زیر 0.5850 معامله شد. در ساعات اولیه نشست آسیایی در روز چهارشنبه، آمار نیوزلند داده های بازار کار برای سه ماهه سوم را منتشر خواهد کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از یک جلسه نزولی اروپا، طلا مسیر خود را تغییر داد و در ساعات معاملات روز دوشنبه آمریکا به بالای 2000 دلار رسید. با این حال، XAU/USD تلاش کرد تا حرکت صعودی خود را حفظ کند و در اوایل روز سه شنبه به حدود 1990 دلار کاهش یافت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس