بازار فارکس امروز – دوشنبه 8 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 8 آبان در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی هفته جدید را در شرایطی نسبتا آرام آغاز کردند و جلسات کلیدی سیاست گذاری بانک مرکزی و انتشار داده های کلان قابل توجه در کانون توجه قرار گرفت. در طول جلسه اروپا، فعالان بازار از نزدیک داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) و شاخص قیمت مصرف کننده اکتبر (CPI) آلمان را در سه ماهه سوم بررسی کردند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (USD) در روز جمعه در محدوده محدود باقی ماند و کمترین حرکت را نشان داد زیرا داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) از ایالات متحده با انتظارات بازار مطابقت داشت. با وجود این، موفق شد سودهای هفتگی متوسطی را ثبت کند. اوایل روز دوشنبه، شاخص دلار آمریکا در حدود 106.50 ثابت ماند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده زیر 4.9 درصد در نوسان بود. فدرال رزرو (فدرال رزرو) قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را روز چهارشنبه اعلام کند.

در این بین، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی بالاتر بود که نشان دهنده بهبود احساسات ریسک بود. در پایان هفته، ارتش اسرائیل به عملیات خود علیه حماس در بخش شمالی غزه ادامه داد. شورای امنیت سازمان ملل قرار است روز دوشنبه یک جلسه اضطراری برای بحث در مورد آتش بس برای کمک های بشردوستانه تشکیل دهد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD هفته قبل را با تغییرات اندک به پایان رساند و هفته جدید را در مرحله تثبیت حدود 1.0550 آغاز کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از تثبیت بالای 1.2100، در روز جمعه ثابت ماند. اوایل روز دوشنبه، این جفت حرکت اندکی صعودی نشان داد اما در زیر 1.2150 باقی ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY پس از افت شدید در روز پنج شنبه، دوباره رشد کرد، اما قبل از رسیدن به 150.00 در روز جمعه، شتاب صعودی خود را از دست داد. مشاهده شد که این جفت در محدوده باریکی نزدیک به 149.50 معامله می شود. در اولین نشست آسیایی در روز سه شنبه، بانک ژاپن (BoJ) تصمیم نرخ بهره و بیانیه سیاست پولی را از جلسه اکتبر خود اعلام خواهد کرد. تقویم اقتصادی ژاپن همچنین شامل داده های مربوط به تجارت خرده فروشی و نرخ بیکاری در سپتامبر خواهد بود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

هر دو جفت AUD/USD و NZD/USD با حمایت از یک تغییر مثبت در ریسک پذیری بازارها، جایگاه خود را به دست آوردند و به ترتیب در حدود 0.6360 و 0.5835 معامله شدند، با افزایش روزانه حدود 0.4%. اوایل روز سه‌شنبه، نظرسنجی‌های PMI تولیدی NBS و PMI غیر تولیدی NBS برای ماه اکتبر از چین به دقت رصد خواهند شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در اواخر روز جمعه در آمریکا شاهد افزایش قابل توجهی بود و برای اولین بار از ماه می از 2000 دلار گذشت. با این حال، XAU/USD هفته جدید را با شکاف نزولی کوچک آغاز کرد و به حدود 1990 دلار کاهش یافت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید