بازار فارکس امروز – جمعه 5 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 5 آبان در بازار فارکس بدانید:

در روز جمعه، بازارهای مالی نسبتاً آرام باقی ماندند زیرا سرمایه گذاران آخرین تحولات اقتصاد کلان را ارزیابی کردند و در عین حال مراقب درگیری اسرائیل و حماس هستند. در اواخر روز، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) قرار است داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) را منتشر کند، که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم است. تقویم اقتصادی ایالات متحده همچنین شامل گزارش نهایی شاخص اعتماد مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ماه اکتبر است.

شاخص دلار امریکا DXY

شایان ذکر است، اقتصاد ایالات متحده با نرخ سالانه 4.9٪ در سه ماهه سوم رشد کرد و از انتظارات بازار برای نرخ رشد 4.2٪ فراتر رفت که به دلار آمریکا (USD) کمک کرد تا قدرت خود را در برابر سایر ارزها حفظ کند. با این حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 2 درصد در طول روز کاهش یافت که باعث محدود شدن سود شاخص دلار DXY شد. در اوایل روز جمعه، شاخص دلار آمریکا سودهای هفتگی خود را بالای 106.50 تثبیت کرد، در حالی که بازدهی 10 ساله زیر 4.9 درصد در نوسان بود. علاوه بر این، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده افزایشی بین 0.3 تا 0.9 درصد را در اوایل جلسه اروپا نشان داد که حاکی از بهبود احساس ریسک در آخرین روز معاملاتی هفته است.

گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای زمینی اسرائیل روز پنجشنبه عملیات مهمی را انجام دادند و مواضع حماس را در غزه هدف قرار دادند. همزمان، جامعه بین‌المللی از اسرائیل خواست تا یک آتش‌بس موقت را برای تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه اجرا کند.

یورو به دلار EUR/USD

در جریان جلسه سیاستگذاری اکتبر، بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ های بهره کلیدی را بدون تغییر نگه داشت که مطابق با انتظارات بود. در یک کنفرانس مطبوعاتی، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، اظهار داشت که بحث در مورد کاهش نرخ زودهنگام است و تصریح کرد که تصمیم برای حفظ این سیاست، احتمال افزایش نرخ بهره در آینده را رد نمی کند. EUR/USD ابتدا در پاسخ به این تصمیم حدود 1.0500 کاهش یافت اما بعداً برخی از ضررهای خود را کاهش داد. اوایل روز جمعه، این جفت کمی بالاتر از 1.0550 معامله می شد.

پوند به دلار GBP/USD

جفت GBP/USD نتوانست حرکت قابل توجهی در هر دو جهت انجام دهد و تقریباً بدون تغییر در روز پنجشنبه بسته شد. در صبح اروپا، این جفت ارز در محدوده باریک بالای 1.2100 نوسان دارد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

به دنبال یک روز نوسان در روز پنجشنبه، USD/JPY در روز جمعه بالای 150.00 تثبیت شد. شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، از تایید اینکه آیا بانک مرکزی ژاپن در بازار ارز مداخله کرده است خودداری کرد و تاکید کرد که نوسانات بیش از حد فارکس نامطلوب است و سیاستگذاران آماده هستند تا اقدامات لازم را فوری انجام دهند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در روز پنجشنبه، قیمت طلا همچنان به افزایش خود ادامه داد. اوایل روز جمعه، XAU/USD کمی بالاتر در حدود 1990 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید