بازار فارکس امروز – چهارشنبه 3 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 3 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

روز چهارشنبه، دلار آمریکا (USD) برای حفظ سودهایی که در روز سه‌شنبه به دست آوردخ بود، تلاش کرد و در نهایت شاخص دلار آمریکا درست بالای 106.00 نسبتاً ثابت باقی ماند. امروز تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل انتشار داده های فروش خانه جدید در سپتامبر است. علاوه بر این، بانک کانادا (BoC) قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام کند و تیف مکلم، فرماندار، در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در اواخر روز، بینشی در مورد چشم انداز سیاست ارائه خواهد کرد.

شاخص‌های اصلی وال استریت در روز سه‌شنبه شروعی مثبت داشتند که در نهایت منجر به افزایش قابل توجهی شد. با این حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده برای سومین روز معاملاتی متوالی کاهش یافت قبل از اینکه کمی بالای 4.8 درصد تثبیت شود. با این وجود، داده‌های خوش‌بینانه PMI تولید و خدمات جهانی S&P برای ماه اکتبر مقداری از دلار را در جلسه آمریکا حمایت کرد. در صبح روز چهارشنبه اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده به بدون جهت مشخصی معامله می شوند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

بر اساس گزارش اداره آمار استرالیا در نشست آسیایی روز چهارشنبه، در استرالیا، تورم، همانطور که توسط شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نشان داده شده است، در سه ماهه سوم به میزان 1.2 درصد به صورت فصلی افزایش یافت. به طور سالانه، CPI در سه ماهه سوم 5.4 درصد افزایش یافت که از انتظارات بازار پیشی گرفت و AUD/USD را به سمت حرکت مثبت سوق داد. در زمان این به‌روزرسانی، این جفت ارز تقریباً 0.4 درصد در روز افزایش یافت و به 0.6380 رسید.

انتظار می رود بانک مرکزی کانادا نرخ بهره خود را بدون تغییر در 5 درصد نگه دارد. سرمایه گذاران به محض انتشار بیانیه، پیش بینی های اصلاح شده رشد و تورم را به دقت بررسی خواهند کرد. USD/CAD روز سه شنبه به بالاترین سطح سه هفته اخیر نزدیک به 1.3750 رسید و در اوایل چهارشنبه در مرحله تثبیت حول آن سطح معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز سه شنبه کاهش شدیدی را تجربه کرد و سود روز دوشنبه را از بین برد. در زمان انتشار این گزارش، این جفت ارز در اطراف سطح 1.0600 معامله می شد. بعداً در جلسه امروز، IFO داده‌های وضعیت کسب و کار و ارزیابی فعلی را برای ماه اکتبر منتشر خواهد کرد.

پوند به دلار GBP/USD

پس از نزدیک شدن به مرز 1.2300 در روز سه شنبه، GBP/USD مسیر خود را معکوس کرد و روز را به طور قابل توجهی زیر 1.2200 بسته است. در صبح اروپا، به نظر می رسید این جفت ارز بالای 1.2150 تثبیت شده باشد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY نتوانست حرکت واضحی را در هر دو جهت انجام دهد و برای ششمین روز معاملاتی متوالی در روز سه شنبه در محدوده معاملاتی محدود زیر 150.00 باقی ماند. اوایل روز چهارشنبه، این جفت به معاملات جانبی ادامه داد و در حدود 149.80 در نوسان بود.

علیرغم قدرت کلی دلار، XAU/USD توانست جایگاه خود را حفظ کند، که با حمایت از کاهش بازدهی ایالات متحده در روز سه شنبه حمایت می شود. طلا در زمان این به روز رسانی در محدوده باریکی کمی بالاتر از 1972 دلار معامله می شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید