فارکس

بازار فارکس امروز | دوشنبه 13 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 13 شهریور در بازار فارکس بدانید:

در آغاز هفته تغییر مثبتی در روحیه ریسک وجود دارد که با افزایش چشمگیر ثبت شده در شاخص های سهام آسیایی در روز دوشنبه منعکس شده است. تقویم اقتصادی اروپا دارای داده های اعتماد سرمایه گذار Sentix برای ماه سپتامبر خواهد بود و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در اوایل جلسه آمریکا سخنرانی خواهد کرد. با این وجود، معاملات تجاری احتمالاً در نیمه دوم روز کم خواهد ماند، زیرا بازارهای ایالات متحده و کانادا به مناسبت تعطیلات روز کارگر بسته خواهند شد.

شاخص دلار امریکا DXY

در آخرین جلسه روز جمعه آمریکا، دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی خود تقویت شد. به دنبال کاهش شدید مشاهده شده در نیمه اول هفته، شاخص دلار آمریکا (DXY) هفته را تقریبا بدون تغییر بالای 104.00 بسته است. در صبح اروپا، DXY در روز نسبتاً پایین تر معامله می شود.

اداره آمار کار ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ایالات متحده در ماه اوت 187000 افزایش یافته است. اگرچه این خوانش از انتظار بازار 170000 فراتر رفت، اما بازبینی نزولی در چاپ جولای – از 187,000 به 157,000، باعث شد که USD قدرت خود را در برابر رقبای خود با واکنش فوری دشوار کند. سایر جزئیات این گزارش نشان داد که نرخ بیکاری از 3.5 درصد به 3.8 درصد افزایش یافته است زیرا نرخ مشارکت نیروی کار از 62.6 درصد به 62.8 درصد بهبود یافته است.

پس از تصمیم بانک خلق چین مبنی بر کاهش نسبت ذخایر ارزی مورد نیاز برای افزایش نقدینگی دلار در خشکی پیش از پایان هفته، خبرهایی مبنی بر اینکه شرکت سازنده املاک و مستغلات چینی مشکل دار کانتری گاردن، تاییدیه طلبکاران را برای تمدید پرداخت برای اوراق قرضه خصوصی خشکی دریافت کرده است. به بهبود خلق و خوی بازار در اوایل دوشنبه کمک کرد. هانگ سنگ هنگ کنگ در اولین روز معاملاتی هفته بیش از 2 درصد افزایش یافت و کامپوزیت شانگهای نزدیک به 1.5 درصد رشد کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز جمعه بیش از 50 پیپ از دست داد و هفته را در محدوده منفی زیر 1.0800 بسته بود. این جفت در اوایل روز دوشنبه جایگاه خود را حفظ کرد و به سمت 1.0800 بهبود یافت. در اوایل روز، داده های آلمان نشان داد که مازاد تجاری این کشور از 18.7 میلیارد یورو در ژوئن به 15.9 میلیارد یورو در ماه جولای کاهش یافته است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در نیمه اول هفته افزایش شدیدی را ثبت کرد اما همه آنها را در یک کاهش دو روزه قبل از آخر هفته پاک کرد. این جفت به رشد متوسط روزانه بالای 1.2600 در صبح روز دوشنبه اروپا می چسبد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD از بهبود حالت ریسک سود برد و در روز دوشنبه شروع به صعود به سمت 0.6500 کرد. در ساعات معاملات آسیایی روز سه شنبه، بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیمات سیاست پولی را اعلام خواهد کرد. به طور گسترده انتظار می رود که RBA نرخ بهره اصلی خود را بدون تغییر در 4.1٪ باقی بگذارد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز جمعه تلاش کرد تا حرکت صعودی خود را حفظ کند اما در نهایت برای دومین هفته متوالی افزایش یافت. XAU/USD در روز دوشنبه بالای 1940 دلار ثابت نگه داشته می شود.

USD/JPY با افزایش بازدهی ایالات متحده در روز جمعه افزایش یافت و بالای 146.00 در ابتدای هفته تثبیت شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس