بازار فارکس امروز – سه شنبه 2 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 2 آبان در بازار فارکس بدانید:

به دلیل انتشار اخباری مبنی بر تعویق حمله زمینی اسراییل به غزه و آزادی دو گروگان دیگر توسط حماس، احساس بازار در ابتدای روز سه شنبه مثبت تر شده است. اواخر امروز، S&P Global نظرسنجی PMI تولید و خدمات را برای منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده منتشر خواهد کرد. تقویم اقتصادی ایالات متحده همچنین شامل انتشار شاخص های قیمت مسکن S&P/Case-Shiller و داده های شاخص تولید فدرال رزرو ریچموند برای ماه اکتبر است.

شاخص دلار امریکا DXY

در واکنش به احساس ریسک بهبود یافته، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده بین 0.3 تا 0.6 درصد در اوایل جلسه اروپا افزایش یافته است. شاخص دلار آمریکا در روز دوشنبه بیش از 0.5 درصد کاهش یافت و در حال حاضر در حال تثبیت زیان خود در حدود 105.50 است. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افت بیش از 1 درصدی در روز دوشنبه، تقریباً 1 درصد کاهش یافته و به تقریباً 4.8 درصد رسیده است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز دوشنبه شاهد افزایش قابل توجهی بود و در اوایل روز سه شنبه به بالاترین حد چند هفته اخیر نزدیک به 1.0700 رسید. با این حال، زمانی که داده‌های آلمان حاکی از انقباض فزاینده در فعالیت‌های اقتصادی در بخش خصوصی در اوایل اکتبر بود، این دستاوردها از بین رفت. در آخرین به روز رسانی، EUR/USD در روز بالای 1.0650 ثابت معامله می شد.

پوند به دلار GBP/USD

دفتر آمار ملی بریتانیا از کاهش جزئی نرخ بیکاری ILO در بریتانیا به 4.2 درصد برای سه ماه منتهی به ماه اوت خبر داد. در ماه سپتامبر، تغییر تعداد مدعیان تا 20.4 هزار افزایش یافت که به طور قابل توجهی از انتظار بازار 2.3 هزار نفر فراتر رفت. GBP/USD واکنش قابل توجهی به این ارقام نشان نداد و آخرین معاملات مثبت بالای 1.2250 مشاهده شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های استرالیا نشان داد که S&P Global Composite PMI به 47.3 در برآورد فوری ماه اکتبر کاهش یافته است که از 51.5 در سپتامبر کاهش یافته است. به نظر می رسد AUD/USD این داده های ناامیدکننده را نادیده می گیرد و از جریان های مرتبط با ریسک سود می برد و به سمت 0.6400 پیش می رود. در اولین جلسه آسیایی روز چهارشنبه، فعالان بازار به دقت داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) سه ماهه سوم استرالیا را زیر نظر خواهند داشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، PMI تولیدی بانک جیبون در 48.5 ثابت ماند، اما PMI خدمات از 53.8 به 51.5 کاهش یافت. پس از معامله در یک محدوده باریک درست زیر 150.00 در روز دوشنبه، USD/JPY حرکت خود را از دست داد و به زیر 149.50 سقوط کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز دوشنبه یک اصلاح نزولی را تجربه کرد اما توانست ضررهای خود را محدود کند که عمدتاً به دلیل کاهش بازده اوراق خزانه داری آمریکا بود. اوایل روز سه‌شنبه، XAU/USD بالاتر از مرز 1970 دلار تثبیت شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید