بازار فارکس امروز – جمعه ۲۸ مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه ۲۸ مهر در بازار فارکس بدانید:

در روز جمعه، سرمایه‌گذاری‌های امن در بازارهای مالی حرف اول را زدند، زیرا سرمایه‌گذاران تمرکز خود را به تحولات ژئوپلیتیکی منتهی به آخر هفته تغییر دادند. تقویم اقتصادی ایالات متحده فاقد اطلاعات قابل توجهی است، بنابراین فعالان بازار از نزدیک نظرات مقامات فدرال رزرو (Fed) را قبل از شروع دوره خاموشی در این شنبه مشاهده می کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز پنجشنبه اذعان کرد که افزایش بازده اوراق قرضه شرایط مالی را سخت تر می کند و این می تواند پیامدهایی بر سیاست پولی داشته باشد. پاول اشاره کرد که هنگام ارزیابی چشم انداز سیاست، چالش ایجاد تعادل بین انقباض بیش از حد و خیلی کم به دلیل عدم قطعیت های مختلف پیچیده می شود. این اظهارات محتاطانه باعث شد تا دلار آمریکا (USD) بهتر از سایر ارزها در جلسه معاملاتی آمریکا عمل کند، که منجر به بسته شدن شاخص دلار آمریکا در محدوده منفی و متعاقبا ورود به فاز تثبیت زیر 106.50 در اوایل روز جمعه شد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که برای حمایت از اسرائیل درخواست کمک مالی بیشتری خواهد کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که این بودجه می‌تواند بالغ بر 14 میلیارد دلار باشد، اگرچه تصویب آن منوط به فرآیندهای قانونی است و در حال حاضر منتظر تصمیم مجلس ایالات متحده برای انتخاب سخنگوی دائم است. پس از این اعلام، فروش اوراق قرضه در بازار روز پنجشنبه ادامه یافت و بازدهی در معیار 10 ساله برای اولین بار از سال 2007 به 5 درصد رسید. با این حال، در صبح روز اروپا، بازدهی 10 ساله اندکی عقب نشینی کرد و به 4.95 درصد رسید.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز پنجشنبه به بالاترین سطح هفتگی بالای 1.0600 رسید، اما در اوایل روز جمعه حرکت صعودی خود را از دست داد. در حال حاضر، این جفت در محدوده باریکی درست بالای 1.0550 معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

بر اساس گزارش اداره ملی آمار بریتانیا، خرده فروشی در ماه سپتامبر به طور ماهانه 0.9 درصد کاهش یافته است. این کاهش نسبت به افزایش 0.4 درصدی مشاهده شده در ماه اوت نشان داد و بدتر از کاهش 0.1 درصدی بازار بود. علاوه بر این، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، در مصاحبه با بلفاست تلگراف، پیش بینی خود را برای “کاهش قابل توجه” تورم در ماه آینده بیان کرد. در نتیجه، GBP/USD در صبح اروپا با فشار نزولی مواجه شد و آخرین بار در محدوده منفی 1.2100 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در روز جمعه USD/JPY بسیار نزدیک به سطح 150.00 باقی مانده است. کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) اوایل روز گذشته اعلام کرد که آنها باید به دقت بر حرکات بازار ارز و تأثیر آن بر اقتصاد و قیمت ژاپن نظارت کنند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا همچنان به جذب تقاضا به عنوان دارایی امن ترجیحی ادامه داد و رشد چشمگیر خود را به بالاترین سطح خود در سه ماه اخیر رساند و از 1980 دلار گذشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید