بازار فارکس امروز | دوشنبه 23 مرداد

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 23 مرداد در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در آغاز هفته جدید در برابر رقبای اصلی خود قوی شده است و جریان های امن بر بازارهای مالی حاکم است. شاخص دلار آمریکا که چهار هفته قبل را در محدوده مثبت بسته بود، روند صعودی خود را به سمت 103.00 کشاند و به بالاترین سطح خود از اوایل جولای رسید. تقویم اقتصادی روز دوشنبه هیچ گونه انتشار داده با تأثیرگذاری بالایی ارائه نخواهد داد و ادراک ریسک می تواند به عنوان محرک اصلی بازار عمل کند.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از هشدار درباره ضرر 7.6 میلیارد دلاری در نیمه اول سال در روز جمعه، غول املاک و مستغلات چینی کانتی گاردن هلدینگ اعلام کرد که معاملات 11 اوراق قرضه خشکی را از روز دوشنبه به حالت تعلیق در می آورد. سهام این شرکت در روز دوشنبه نزدیک به 20 درصد از دست داد و شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ را 2 درصد کاهش داد. شاخص ترکیبی شانگهای 0.3 درصد و CSI 300 0.75 درصد کاهش یافت. سرویس سرمایه گذاران مودیز هشدار داد که بحران در کانتی گاردن می تواند به دیگر بازارهای املاک و مالی کشور سرایت کند و بهبود بخش املاک مشکل دار را به تاخیر بیندازد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در همین حال، گزارش شده است که بانک ژاپن (BoJ) اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGBs) نامحدود با سررسید 5 تا 10 ساله را با نرخ ثابت در جلسه اولیه آسیایی روز دوشنبه ارائه کرد. USD/JPY که به بالاترین سطح خود از نوامبر تا بالای 145.20 رسید، به دنبال این تحول به زیر 145.00 عقب نشینی کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

دلار استرالیا حساس به چین و دلار نیوزلند برای شروع هفته تحت فشار نزولی قرار دارند. در زمان نوشتن، NZD/USD 0.3% کاهش داشت و در پایین ترین سطح خود در 10 ماه گذشته زیر 0.6000 معامله شد، در حالی که AUD/USD 0.35% در 0.6475 از دست داد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در حالت نزولی باقی می ماند و در صبح اروپا زیر 1.0950 معامله می شود. داده های آلمان در اوایل روز نشان داد که شاخص قیمت عمده فروشی در ماه جولای 2.8 درصد به صورت سالانه کاهش یافته است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD ثابت نگه داشته شده و زیان هفته گذشته را زیر 1.2700 تثبیت می کند. روز سه‌شنبه، دفتر آمار ملی بریتانیا اطلاعات بازار کار را پیش از گزارش تورم مورد انتظار روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

به دنبال کاهش هفته گذشته، قیمت طلا در روز دوشنبه در حدود 1910 دلار حرکت کرد. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4.1 درصد باقی می ماند و این امر باعث می شود که XAU/USD بازگشت مجدد را دشوار کند.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین همچنان در کانالی باریک و اندکی زیر 29500 دلار به حرکت خود ادامه می دهد. اتریوم در اوایل روز دوشنبه نزدیک به 1850 دلار به سودهای کوچک چسبیده است، اما تلاش می کند تا حرکتی قاطع در هر دو جهت انجام دهد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید