اخبار فارکس امروز | سه شنبه 11 مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 11 مهر در بازار فارکس بدانید:

پس از شروع آرام هفته، دلار آمریکا (USD) در جلسه روز دوشنبه آمریکا به لطف افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تقویت شد. شاخص دلار آمریکا قبل از ورود به فاز تثبیت در اوایل روز سه‌شنبه، به بالاترین سطح خود از نوامبر رسید و از 107.00 فراتر رفت. بعداً امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده داده‌های فرصت‌های شغلی آگوست JOLTS را همراه با شاخص خوش‌بینی اقتصادی IBD/TIPP برای ماه اکتبر نشان خواهد داد.

شاخص دلار امریکا DXY

روز دوشنبه، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالاترین سطح چند ساله بالای 4.7 درصد رسید. در حالی که شاخص‌های اولیه وال استریت مثبت شدند، اما با نتایج متفاوتی بسته شدند. داوجونز Industrial Average 0.22% از دست داد در حالی که Nasdaq Composite 0.83% تا پایان روز رشد کرد. در صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تقریباً بدون تغییر بود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیم مورد انتظار را برای حفظ نرخ سیاست در 4.1٪ اتخاذ کرد. RBA موضع خود را مبنی بر اینکه انقباض بیشتر سیاست پولی ممکن است در بیانیه سیاست خود ضروری باشد، تکرار کرد. در نتیجه، جفت AUD/USD به دنبال تصمیم RBA با فشار نزولی دوباره مواجه شد و به حدود 0.6300 سقوط کرد که پایین ترین سطح خود را در تقریبا یک سال گذشته نشان می دهد.

یورو به دلار EUR/USD

در جلسه آسیایی روز سه‌شنبه، جفت ارز EUR/USD به پایین‌ترین حد خود در سال 2023 سقوط کرد و به زیر 1.0460 سقوط کرد، قبل از اینکه یک بازگشت جزئی به سمت 1.0500 تجربه کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD، پس از شکست در ایجاد ثبات بالای 1.2200، روند نزولی خود را ادامه داد و برای اولین بار از مارس به زیر 1.2100 سقوط کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

در بحبوحه افزایش بازدهی ایالات متحده، قیمت طلا در روز دوشنبه کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و در اوایل روز سه شنبه به کاهش ادامه داد. پس از سقوط به پایین ترین ماهه جدید به زیر 1820 دلار، XAU/USD تحت یک اصلاح فنی قرار گرفت و در صبح اروپا به حدود 1830 دلار بازگشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در طول ساعات معاملاتی آسیا حرکت کمی را در زیر سطح بحرانی 150.00 نشان داد زیرا فعالان بازار مداخله احتمالی در بازار ارز را پیش بینی می کردند. وزیر دارایی ژاپن شونیچی سوزوکی اعلام کرد که آنها آماده پاسخگویی به تحرکات بازار ارز هستند اما از اظهار نظر در مورد مداخله ارزی خودداری کردند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید