اخبار فارکس امروز | چهارشنبه 12 مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 12 مهر در بازار فارکس بدانید:

در اواسط هفته، با ادامه افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، دلار آمریکا همچنان قوی باقی می ماند. شاخص دلار آمریکا در سطوح بالای 107.00 ثابت است، در حالی که بازدهی 10 ساله آمریکا در صبح اروپا به 4.9 درصد نزدیک می شود. بعداً در روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل استخدام بخش خصوصی ADP، داده های PMI خدمات ISM برای سپتامبر و سفارشات کارخانه اوت خواهد بود. علاوه بر این، ناظران بازار اظهارات بانک مرکزی را به دقت زیر نظر خواهند داشت.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های ایالات متحده از روز سه شنبه نشان داد که 9.6 میلیون فرصت شغلی در آخرین روز کاری آگوست وجود داشته است که به طور قابل توجهی از رقم ژوئیه و انتظارات بازار 8.8 میلیونی فراتر رفته است. این داده‌ها منجر به افزایش گمانه زنی ها بر روی فدرال رزرو تندرو شد که باعث شد بازده اوراق قرضه T ایالات متحده افزایش یابد، شاخص‌های وال استریت کاهش یابد و دلار آمریکا قدرت خود را در طول جلسه معاملاتی آمریکا حفظ کند.

در همین حال، در مجلس نمایندگان، گروهی از جمهوری خواهان با 216 رای موافق به دموکرات ها پیوستند تا کوین مک کارتی رئیس مجلس را از سمت خود برکنار کنند. فعالیت های قانونی در مجلس تا انتخاب رئیس جدید متوقف خواهد شد و جمهوری خواهان قصد دارند در 10 اکتبر برای بحث در مورد جایگزینی مک کارتی جلسه ای برگزار کنند. این تحول بازارها را محتاط کرده است، به خصوص با توجه به اینکه ضرب الاجل دیگر تعطیلی دولت در 17 نوامبر در پیش است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در ساعات معاملاتی روز چهارشنبه در آسیا، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) تصمیم خود را برای ثابت نگه داشتن نرخ سیاستی در 5.5٪، مطابق با انتظارات، اعلام کرد. RBNZ این دیدگاه را بیان کرد که ممکن است لازم باشد نرخ بهره برای مدت طولانی تری در یک سطح محدود باقی بماند. این اطلاعیه فشار نزولی بر NZD/USD وارد کرد و باعث شد آن به زیر 0.5900 سقوط کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در جلسه معاملاتی آمریکا، USD/JPY در ابتدا کمی بالاتر از 150.00 افزایش یافت، اما کاهش شدیدی را تجربه کرد و در عرض چند دقیقه بیش از 200 پیپ از دست داد. این حرکت ناگهانی قیمت، گمانه‌زنی‌هایی را درباره دخالت احتمالی بانک ژاپن در بازار ارز ایجاد کرد. با این حال شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، از اظهار نظر در مورد اینکه آیا چنین مداخله ای رخ داده است یا خیر، خودداری کرد. USD/JPY بعداً بالای 149.00 بهبود یافت و تثبیت شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز سه‌شنبه زیان‌های جزئی را ثبت کرد و در روز چهارشنبه نتوانست بهبود یابد و نزدیک به سطح 1.0450 معامله شد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا قرار است در کنفرانس 2023 ECB در مورد سیاست پولی در اواخر روز سخنرانی کند و Eurostat اطلاعات خرده فروشی اوت را منتشر خواهد کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای مدت کوتاهی در جلسه اروپا در روز سه شنبه از 1.2100 فراتر رفت اما در اواخر روز جایگاه خود را از دست داد. اوایل روز چهارشنبه، این جفت ارز اندکی کاهش داشت اما بالای 1.2050 باقی ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

با افزایش بازدهی آمریکا، قیمت طلا در روز سه شنبه برای هفتمین روز متوالی کاهش یافت. در صبح اروپا، XAU/USD به کمتر از 1820 دلار ادامه داد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید