اخبار فارکس امروز | چهارشنبه ۱۹ مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه ۱۹ مهر در بازار فارکس بدانید:

روز سه شنبه، دلار آمریکا (USD) همچنان در یک روند ضعیف در برابر سایر ارزها باقی ماند و پنجمین روز متوالی عملکرد منفی شاخص دلار آمریکا را رقم زد. تقویم اقتصادی ایالات متحده قرار است داده های شاخص قیمت تولید کننده (PPI) را برای ماه سپتامبر نشان دهد و چندین مقام فدرال رزرو (Fed) سخنرانی خواهند کرد. ناظران بازار از نزدیک تحولات مربوط به درگیری اسرائیل و حماس را زیر نظر خواهند داشت. علاوه بر این، فدرال رزرو قرار است صورتجلسه جلسه سیاستگذاری خود در سپتامبر را منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار در روز سه‌شنبه به دلیل اظهارات مقامات فدرال رزرو و تغییر مثبت در احساسات بازار، با مشکل مواجه شد. شاخص های اصلی وال استریت روز را در محدوده مثبت به پایان رساندند و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در 4.65 درصد نسبتاً ثابت ماند. در صبح اروپا، بازدهی 10 ساله در سطح بسته شدن روز سه شنبه ثابت ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده ثابت بود.

پس از حمله غافلگیرانه حماس، حملات هوایی اسرائیل برای پنجمین روز متوالی ادامه یافت. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در اواخر روز سه‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی حملات حماس را “یک اقدام شیطانی محض” محکوم کرد و از افزایش حمایت نظامی از اسرائیل خبر داد. در همین حال، لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده از استقرار یک گروه حمله ناو هواپیمابر در شرق دریای مدیترانه خبر داد.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD به بالاترین سطح خود در دو هفته گذشته رسید و روز سه شنبه از 1.0600 عبور کرد و در اوایل روز چهارشنبه وارد مرحله تثبیت نزدیک به آن سطح شد. داده های آلمان افزایش 4.5 درصدی سالانه در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه سپتامبر را تایید کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای اولین بار از 21 سپتامبر در ساعات معاملات آسیایی در روز چهارشنبه به بالای 1.2300 رسید اما بعداً در صبح اروپا به زیر آن سطح عقب نشینی کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

علیرغم ضعف کلی دلار، USD/JPY در روز سه‌شنبه حرکت حداقلی را در محدوده باریکی نشان داد و روز را تقریباً بدون تغییر بسته کرد. در اوایل روز چهارشنبه، این جفت به معاملات جانبی ادامه داد و اندکی کمتر از 149.00 بود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

به دنبال افزایش روز دوشنبه، قیمت طلا با اصلاح فنی مواجه شد که منجر به کاهش به حدود 1850 دلار در روز سه شنبه شد. با این حال، با ثابت ماندن بازدهی ایالات متحده، XAU/USD موفق به یافتن حمایت شد. در زمان انتشار این گزارش، این جفت در روز کمی بالاتر، کمی بالاتر از 1860 دلار معامله می شد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس