اخبار فارکس امروز | جمعه 14 مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه ۱۴ مهر در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی در برابر ارزهای قدرت خود را اصلی از دست داد اما اوایل روز جمعه به ثبات رسید. شاخص USD در صبح اروپا تقریباً روی 106.50 ثابت ماند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4.75 در نوسان بود. این در حالی رخ داد که بازارهای مالی در انتظار انتشار گزارش مشاغل ماه سپتامبر، از جمله داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) و تورم دستمزدها هستند.

شاخص دلار امریکا DXY

روز پنجشنبه، شاخص های اصلی وال استریت در محدوده منفی باز شدند اما توانستند بیشتر زیان روزانه خود را جبران کنند. در همین حال، بازدهی 10 ساله ایالات متحده به کاهش ادامه داد و آن را برای دلار چالش برانگیز کرد. معاملات آتی شاخص سهام آمریکا نیز با اندکی کاهش در روز جمعه آغاز شد که نشان از جو محتاطانه بازار دارد. انتظارات بازار برای افزایش 170000 NFP در ماه سپتامبر است که در آن نرخ بیکاری از 3.8 درصد در ماه اوت به 3.7 درصد کاهش خواهد یافت. علاوه بر این، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول (IMF) نسبت به رشد نسبتا ضعیف اقتصاد جهانی ابراز نگرانی کرد و نسبت به خطرات مالی قابل توجه در بسیاری از کشورها به دلیل افزایش بار بدهی و افزایش نرخ بهره هشدار داد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

بانک مرکزی استرالیا (RBA) در بررسی دوسالانه ثبات مالی خود (FSR) خطرات افزایش و رو به رشد ثبات مالی جهانی را برجسته کرد. پس از یک بازگشت دو روزه، جفت AUD/USD حرکت صعودی خود را از دست داد و در آخرین روز معاملاتی هفته در حدود 0.6350 قرار گرفت.

USD/CAD به بالاترین سطح خود از ماه مارس رسید و در روز پنجشنبه به 1.3800 نزدیک شد، اما در جلسه آسیایی روز جمعه دچار کاهش اصلاحی شد. آمار کانادا نیز قرار است داده های بازار کار ماه سپتامبر را در اواخر روز منتشر کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY روز پنجشنبه در محدوده منفی به پایان رسید اما پس از آن بهبود یافت و به سطح 149.00 در روز جمعه رسید. شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن بار دیگر از اظهار نظر در مورد اینکه آیا ژاپن در اوایل هفته در بازار ارز مداخله کرده است یا خیر، خودداری کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD بازگشت خود را افزایش داد و در محدوده مثبت نزدیک به 1.0550 در روز پنجشنبه بسته شد. با این حال، این جفت برای حفظ شتاب بهبود خود تلاش کرد و وارد مرحله تثبیت شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD از ضعف کلی دلار در روز پنجشنبه سود برد و به سمت 1.2200 صعود کرد. در اوایل روز جمعه، این جفت در محدوده باریکی بالای 1.2150 در میان فضای محتاطانه بازار معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا روز پنجشنبه در محدوده باریکی در حدود 1820 دلار در نوسان بود. با ثابت ماندن بازده 10 ساله ایالات متحده در روز جمعه، XAU/USD با چالش هایی در ایجاد یک روند جهت دار روشن مواجه شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید