بازار فارکس امروز – سه شنبه 4 مهر

اخبار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 4 مهر در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) به دلیل جو محتاطانه بازار و افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، عملکرد قوی خود را در اوایل روز سه شنبه حفظ می کند. پس از بسته شدن مثبت در روز دوشنبه، شاخص USD در بالاترین سطح خود از نوامبر معامله شد و از 106.00 گذشت. بازده 10 ساله ایالات متحده همچنان بالا است و از 4.5٪ فراتر می رود. تقویم اقتصادی امروز ایالات متحده شامل فروش خانه های جدید آگوست و شاخص اعتماد مصرف کننده در سپتامبر از هیئت کنفرانس است.

شاخص دلار امریکا DXY

از آنجایی که ریسک گریزی در بازار حاکم است، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده حدود 0.5٪ تا 0.8٪ در اوایل جلسه اروپا کاهش یافته است، این در حالی است که شاخص Euro Stoxx 50 نزدیک به 1٪ کاهش یافته است. علیرغم گزارش‌هایی مبنی بر اینکه مذاکره‌کنندگان جمهوری‌خواه و دموکرات سنا به توافق بر سر یک اقدام کوتاه‌مدت برای جلوگیری از تعطیلی دولت نزدیک شده‌اند، این تحول باعث بهبود احساسات بازار نشده است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز دوشنبه افت قابل توجهی بیش از 50 پیپ را تجربه کرد و برای اولین بار از اوایل ماه مارس به زیر 1.0600 سقوط کرد. روز سه شنبه، این جفت در محدوده باریکی نزدیک به سطح بسته شدن روز دوشنبه معامله می شود. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در سخنرانی خود در کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا اشاره کرد که شاخص های اخیر نشان دهنده ضعف بیشتر اقتصادی در سه ماهه سوم است.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار GBP/USD کاهش خود را در طول جلسه آسیایی در روز سه شنبه افزایش داد و به پایین ترین سطح چند ماهه خود به زیر 1.2170 رسید و سپس اندکی تا حدود 1.2200 بهبود یافت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY ابتدا در روز سه شنبه به بالای 149.00 صعود کرد اما بعداً به شدت معکوس شد. سرمایه گذاران به دلیل احتمال مداخله بانک ژاپن در بازارهای ارز محتاط هستند. یوشیتاکا شیندو، وزیر اقتصاد تازه منصوب شده ژاپن، روز سه‌شنبه بر اهمیت تحرکات ارزی باثبات بر اساس فاندامنتال تاکید کرد. وی خاطرنشان کرد که ضعیف بودن ین اثرات مختلفی بر اقتصاد دارد، از جمله هزینه های واردات بالاتر برای مصرف کنندگان و بهبود رقابت برای صادرکنندگان.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

تحت فشار افزایش بازدهی آمریکا، قیمت طلا در روز دوشنبه کاهش یافت و اوایل روز سه‌شنبه برای مدت کوتاهی به زیر 1910 دلار رسید. با این حال، XAU/USD توانست مقداری زیان را جبران کند و در حال حاضر در حدود 1915 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید