بازار فارکس امروز | جمعه 7 مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 7 مهر در بازار فارکس بدانید:

روز جمعه، دلار آمریکا (USD) پس از زیان خود در برابر ارزهای اصلی در روز پنجشنبه، برای جذب خریداران تلاش کرد. توجه بازار امروز بر داده‌های تورم متمرکز شده است، به طوری که شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) منطقه یورو و شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) ایالات متحده، که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم است، با نزدیک شدن به سه ماهه سوم مورد بررسی قرار می‌گیرند.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا در جلسه روز پنجشنبه آمریکا کاهش تقاضا را تجربه کرد که بخشی از آن به دلیل بهبود احساسات ریسک بود. در نتیجه، شاخص USD (DXY) به یک رگه برنده چهار روزه پایان داد و اکنون به طور پیوسته نزدیک به 106.00 در صبح اروپا معامله می شود. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده از بالاترین سطح چند ساله اخیر خود یعنی نزدیک به 4.7 درصد عقب نشینی کرد و در محدوده منفی بسته شد که به عملکرد نرم تر دلار نیز کمک کرد.

در همین حال، با وجود اختلافات مداوم بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر توافق بودجه برای جلوگیری از تعطیلی دولت، شاخص‌های اصلی سهام وال استریت افزایش‌هایی را ثبت کردند. اوایل روز جمعه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در این روز ثابت بود. از نظر انتظارات تورمی، پیش‌بینی می‌شود که شاخص قیمت PCE برای آگوست 3.5 درصد به صورت سالانه افزایش یابد که از 3.3 درصد در جولای بیشتر است. انتظار می‌رود شاخص قیمت اصلی PCE، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، 3.9 درصد افزایش داشته باشد که اندکی از رشد 4.2 درصدی مشاهده شده در جولای کمتر است.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD در روز پنجشنبه بهبود یافت و رشد کرد و حرکت صعودی خود را به سمت 1.0600 در روز جمعه افزایش داد. پیش‌بینی می‌شود در منطقه یورو، تورم HICP از 5.2 درصد در ماه اوت به 4.5 درصد در سپتامبر کاهش یابد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD نیز در روز پنجشنبه بیش از 50 پیپ افزایش داشت و در اوایل روز جمعه از سطح 1.2200 فراتر رفت. دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد که تولید ناخالص داخلی واقعی در سه ماهه دوم، مطابق با انتظارات بازار و برآورد اولیه، 0.2 درصد به صورت سه ماهه افزایش یافته است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

از سوی دیگر USD/JPY مسیر خود را معکوس کرد و پس از گذشت مدت کوتاهی از 149.50 در روز پنجشنبه در محدوده منفی به پایان رسید. این جفت در اوایل روز جمعه نسبتاً ثابت ماند و کمی بالاتر از 149.00 معامله شد. وزیر دارایی ژاپن شونئیچی سوزوکی بر نظارت دقیق این کشور بر حرکات بازار ارز و آمادگی برای انجام اقدامات مناسب در برابر نوسانات بیش از حد تاکید کرد. در همین حال، داده های ژاپن نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده توکیو در ماه سپتامبر سالانه 2.8 درصد افزایش یافته است.

در اواخر روز، اداره آمار کانادا قرار است داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) را برای ماه جولای منتشر کند. قبل از این انتشار، USD/CAD در محدوده منفی باقی ماند و درست زیر سطح 1.3500 معامله شد. انتظار می رود اقتصاد کانادا رشد ماهانه 0.1 درصدی را پس از انقباض 0.2 درصدی در ژوئن نشان دهد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

در نهایت، قیمت طلا در روز پنجشنبه برای چهارمین روز متوالی کاهش شدیدی را تجربه کرد و به زیر 1860 دلار رسید و به پایین‌ترین سطح از اوایل ماه مارس رسید. با شروع عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، XAU/USD موفق به بازگشت شد و آخرین بار مشاهده شد که نزدیک به 1870 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید