بازار فارکس امروز | پنج شنبه 6 مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنج شنبه 6 مهر در بازار فارکس بدانید:

در اواسط هفته، دلار آمریکا (USD) به پیشی گرفتن از سایر ارزها ادامه داد و به بالاترین حد خود در سال 2023 رسید و شاخص دلار آمریکا نزدیک به مرز 107.00 قرار گرفت. این افزایش دلار به دلیل فروش مداوم اوراق قرضه ایجاد شد که باعث شد بازدهی معیار 10 ساله از 4.6 درصد فراتر رود – سطحی که از سال 2007 مشاهده نشده بود. در حالی که سرمایه گذاران در انتظار تورم داده های ماه سپتامبر آلمان هستند، جو بازارها نسبتاً آرام باقی ماند.

شاخص دلار امریکا DXY

امروز در تقویم اقتصادی ایالات متحده، تمرکز بر انتشار هفتگی داده های اولیه ادعاهای بیکاری، تجدید نظر نهایی رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم و فروش خانه در انتظار اوت است.

نگرانی در مورد تعطیلی احتمالی دولت ایالات متحده و پیامدهای منفی احتمالی آن بر رتبه اعتباری ایالات متحده همچنان باعث فروش اوراق قرضه می شود. کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، جمهوریخواه، نسبت به لایحه بودجه سنا ابراز تردید کرد. در همین حال، چاک شومر، دموکرات سنا، گفت که انتظار می‌رود رأی‌گیری رویه‌ای بعدی درباره این لایحه در روز پنجشنبه برگزار شود. شاخص های اولیه وال استریت روز متفاوتی را تجربه کردند، در ابتدا مثبت باز شدند، اما در نهایت تقریبا بدون تغییر بسته شدند، که منعکس کننده احساسات محتاطانه کلی است. در صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده افزایش اندکی را نشان داد.

یورو به دلار EUR/USD

جفت EUR/USD برای اولین بار از اوایل ژانویه به زیر 1.0500 سقوط کرد و مشاهده شد که زیان هفتگی خود را نزدیک به این سطح تثبیت می کند. پیش بینی ها برای شاخص قیمت مصرف کننده آلمان (CPI) در ماه سپتامبر حاکی از افزایش 4.6 درصدی است که به طور قابل توجهی کمتر از 6.4 درصد ثبت شده در ماه آگوست می باشد. قبل از انتشار این داده ها، یورواستات قرار است اطلاعات مربوط به احساسات مصرف کننده و کسب و کار را در ماه سپتامبر منتشر کند.

پوند به دلار GBP/USD

جفت GBP/USD روند نزولی خود را افزایش داد و به سطح 1.2100 در روز چهارشنبه نزدیک شد. در صبح اروپا، این جفت در محدوده باریکی به زیر 1.2150 حرکت کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه به صعود خود ادامه داد، اما قبل از رسیدن به آستانه 150.00 تردید دارد، زیرا سرمایه گذاران به دلیل افزایش ریسک مداخله بانک مرکزی ژاپن احتیاط می کنند. در طول صبح اروپا، این جفت موقعیت خود را زیر 149.50 حفظ کرده است. وزیر دارایی ژاپن شونیچی سوزوکی بار دیگر تاکید کرد که آنها اقداماتی را برای مقابله با نوسانات بیش از حد در بازارهای ارز در نظر خواهند گرفت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در بحبوحه افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا متحمل کاهش قابل توجهی شد. XAU/USD برای اولین بار از ماه مارس در اواخر هفته به زیر 1880 دلار سقوط کرد و آخرین بار شاهد تثبیت ضررهای خود در اواسط 1870 دلار بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید