بازار فارکس امروز | جمعه 6 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 6 مرداد در بازار فارکس بدانید:

ین ژاپن در ساعات معاملات آسیایی روز جمعه به شدت نوسان کرد و با ارزیابی بازارها از تصمیمات سیاست پولی بانک ژاپن، شاخص Nikkei 225 به شدت کاهش یافت. در همین حال، دلار آمریکا به دنبال افزایش چشمگیر روز پنجشنبه وارد مرحله تثبیت شد. در تقویم اقتصادی امروز داده‌های احساسات مصرف‌کننده و کسب‌وکار از شاخص قیمت منطقه یورو و هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) از ایالات متحده از نزدیک توسط فعالان بازار پیش از آخر هفته دنبال می‌شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

BoJ تنظیمات سیاست پولی را پس از جلسه ژوئیه بدون تغییر باقی گذاشت و نرخ سیاست را در -0.1٪ حفظ کرد و به بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن اجازه داد تا در محدوده مثبت و منفی 0.5٪ نوسان کند. با این حال، این بانک در بیانیه سیاست خود گفت که “کنترل منحنی بازده را با انعطاف پذیری بیشتری انجام خواهد داد، با توجه به محدوده بالا و پایین به عنوان مرجع، نه به عنوان محدودیت های سفت و سخت، در عملیات بازار خود.”

تویوآکی ناکامورا، عضو هیئت مدیره BoJ، با راهنمایی در مورد موضع کنترل منحنی بازده (YCC) مخالفت کرد و خاطرنشان کرد که پس از تأیید افزایش قدرت درآمد شرکت ها از منابعی مانند آمار صورت های مالی، مطلوب است که انعطاف پذیری بیشتری وجود داشته باشد. پس از کاهش سریع به پایین ترین سطح 10 روزه نزدیک به 138.00، USD/JPY بازگشتی را تجربه کرد و آخرین بار مشاهده شد که کمی بالاتر از 139.00 معامله شد.

شاخص دلار امریکا DXY

روز پنجشنبه، انتشار داده‌های خوش‌بینانه اقتصاد کلان از ایالات متحده باعث تقویت شاخص دلار آمریکا (DXY) شد و به آن کمک کرد تا زیان‌هایی را که روز چهارشنبه متحمل شده بود، پس از اعلامیه‌های سیاست فدرال رزرو پاک کند.

تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) در ایالات متحده با نرخ سالانه 2.4 درصد در سه ماهه دوم افزایش یافت و سفارشات کالاهای بادوام در ژوئن 4.7 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی به 221000 رسید که بسیار کمتر از انتظار بازار 235000 بود. DXY در روز پنجشنبه بیش از 0.5 درصد افزایش یافت و آخرین بار مشاهده شد که به سمت بالا از 101.50 حرکت می کند. در همین حال، پس از بسته شدن شاخص های اصلی وال استریت در روز پنجشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده مثبت معامله می شود. در نهایت، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده کمی کمتر از 4 درصد ثابت است.

یورو به دلار EUR/USD

تحت فشار لحن ضعیف بانک مرکزی اروپا (ECB) و تقویت مجدد دلار آمریکا، جفت ارز یورو/دلار آمریکا متحمل ضررهای سنگین شد و برای اولین بار در بیش از دو هفته در روز پنجشنبه به زیر 1.1000 رسید. در زمان انتشار، EUR/USD زیان های خود را در حدود 1.0980 تثبیت می کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز پنجشنبه بیش از 100 پیپ از دست داد و در جلسه آسیایی روز جمعه به کاهش ادامه داد. پس از رسیدن به پایین ترین سطح سه هفته ای 1.2763، این جفت به سمت 1.2800 بهبود یافت و وارد بازار اروپا شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

افزایش بازدهی ایالات متحده به شدت بر قیمت طلا در روز پنجشنبه تأثیر گذاشت و XAU/USD به زیر 1950 دلار سقوط کرد. اوایل روز جمعه، این جفت یک ریباند متوسط انجام می‌دهد و بالاتر از آن سطح ثابت می‌ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های استرالیا نشان داد که خرده فروشی در ماه ژوئن 0.8 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است. علاوه بر این، شاخص بهای تولیدکننده در سه ماهه دوم همانطور که انتظار می رفت 3.9 درصد افزایش یافت که نسبت به رشد 5.2 درصدی ثبت شده در سه ماهه اول کاهش محسوسی داشت. AUD/USD پس از کاهش روز پنجشنبه تحت فشار نزولی قوی باقی می ماند و در اعماق قلمرو منفی در حدود 0.6650 معامله می شود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین برای یافتن مسیر تلاش می کند و در کانالی فشرده کمی بالای 29000 دلار به بالا و پایین حرکت می کند. پس از کاهش 0.6 درصدی روز پنجشنبه، اتریوم در حدود 1850 دلار ثابت می ماند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید