بازار فارکس امروز | پنجشنبه 5 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنجشنبه 5 مرداد در بازار فارکس بدانید:

به دنبال اعلام سیاست های فدرال رزرو و کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس جمهور، دلار آمریکا در حال تلاش برای یافتن تقاضا در روز پنجشنبه است. اگرچه به نظر می رسد بازارها در صبح اروپا آرام شده اند، تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) درباره نرخ بهره و داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم از ایالات متحده می تواند نوسانات را در نیمه دوم روز افزایش دهد. تقویم اقتصادی ایالات متحده همچنین شامل سفارشات کالاهای بادوام، ادعاهای اولیه هفتگی بیکاری و اطلاعات فروش خانه در انتظار ماه ژوئن خواهد بود.

شاخص دلار امریکا DXY

همانطور که انتظار می رفت، فدرال رزرو پس از جلسه سیاست گذاری در ماه ژوئیه، نرخ بهره خود را 25 واحد پایه به محدوده 5.25-5.5 درصد افزایش داد. در مقایسه با ژوئن، تنها تغییرات جزئی در بیانیه سیاست وجود داشت. در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، جروم پاول، رئیس هیئت مدیره، اذعان کرد که این سیاست از قبل محدودکننده بوده و از تایید افزایش نرخ دیگر در اواخر سال خودداری کرد، که باعث کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا و فشار بر دلار آمریکا شد. اوایل روز پنجشنبه، شاخص دلار آمریکا ضررهای خود را اندکی زیر 101.00 تثبیت کرد و بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا در محدوده منفی در حدود 3.85 درصد باقی ماند.

بانک مرکزی اروپا همچنین پیش بینی می کند که نرخ های کلیدی را 25 واحد افزایش دهد. اظهارات پرزیدنت کریستین لاگارد در مورد چشم انداز سیاست در مواجهه با نشانه های فزاینده رکود اقتصادی در منطقه یورو توسط شرکت کنندگان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا در روز چهارشنبه یک سری باخت هفت روزه را قطع کرد و در اوایل پنجشنبه به صعود به سمت 1.1100 ادامه داد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز چهارشنبه در محدوده مثبت بسته شد و در معاملات روز پنجشنبه آسیا به بالاترین سطح خود در بیش از یک هفته نزدیک به 1.2980 رسید. این جفت در مرحله تثبیت باقی می ماند و در جلسه اروپا زیر 1.2950 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY روند نزولی هفتگی خود را گسترش داد و به زیر 140.00 سقوط کرد قبل از اینکه در روز پنجشنبه بالاتر از آن سطح بهبود یابد. بانک مرکزی ژاپن تصمیمات سیاست پولی خود را در ساعات معاملات آسیایی روز جمعه اعلام خواهد کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا از کاهش بازده اوراق قرضه T سود برد و در روز پنجشنبه در نشست آسیایی به بالاترین سطح هفتگی بالای 1980 دلار رسید. با این حال، پیش از انتشار داده های کلیدی ایالات متحده، XAU/USD حرکت صعودی خود را از دست داد و به سمت 1970 دلار عقب نشینی کرد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین هیچ واکنش قابل توجهی به تصمیمات سیاست فدرال رزرو نشان نداد و قیمت جانبی خود را در حدود 29500 دلار افزایش داد. اتریوم روز چهارشنبه افزایش‌های اندکی را به ثبت رساند اما پس از آزمایش 1900 دلار قدرت خود را از دست داد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید