بازار فارکس امروز | دوشنبه 9 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 9 مرداد در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

بازارها برای شروع آخرین روز معاملاتی جولای نسبتاً آرام می مانند. شاخص دلار آمریکا رشدهای هفته قبل را بالای 101.50 تثبیت می کند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده را به دنبال افزایش ریسک در روز جمعه ثابت می کند. امروز داده های تولید ناخالص داخلی و شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده (HICP) از منطقه یورو به دقت مورد بررسی قرار می گیرد زیرا سرمایه گذاران تلاش می کنند بفهمند آیا بانک مرکزی اروپا چرخه انقباض را در سپتامبر متوقف خواهد کرد یا خیر. PMI شیکاگو و نظرسنجی تولید تگزاس بانک فدرال رزرو دالاس بعداً در تقویم اقتصادی ایالات متحده ارائه خواهند شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز جمعه روند صعودی را ادامه داد و بالای 1.1000 تثبیت شد، اما در نهایت هفته را در محدوده منفی به پایان رساند. این جفت در اوایل دوشنبه ثابت می ماند. پیش بینی می شود HICP در منطقه یورو در ماه جولای 5.3 درصد به صورت سالانه افزایش یابد که نسبت به 5.5 درصد در ژوئن کاهش یافته است. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در جریان صحبت با روزنامه فرانسوی فیگارو در آخر هفته، گفت که پیش‌بینی می‌شود اقتصاد منطقه یورو در سال 2023 0.9 درصد رشد کند. به صورت سه ماهه، انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه ماهه دوم به دنبال انقباض 0.1 درصدی، 0.2 درصد افزایش یابد. در Q1 ثبت شده است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در اوایل دوشنبه در کانال فشرده بالای 1.2850 نوسان می کند. داده‌های تغییر اعتبار مصرف‌کننده برای ماه ژوئن از بریتانیا در جلسه اروپایی منتشر خواهد شد. در اواخر هفته، بانک انگلستان تصمیمات سیاست پولی را اعلام خواهد کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از نوسانات بالای روز جمعه که با تصمیم غیرمنتظره بانک مرکزی ژاپن برای ایجاد انعطاف پذیری در استراتژی کنترل منحنی بازده (YCC) تقویت شد، USD/JPY در اوایل روز دوشنبه شتاب صعودی گرفت. در زمان انتشار، این جفت در بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته بالای 142.00 معامله می شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز جمعه شتاب صعودی گرفت و رشد روزانه قوی را ثبت کرد. XAU/USD، با این حال، حفظ شتاب خود را در اوایل روز جمعه دشوار می‌بیند و با اندکی بالاتر از 1950 دلار با کندلی قرمز معامله می‌شود، زیرا بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا به سمت 4 درصد بالاتر می‌رود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین همچنان در محدوده بسیار باریکی در حدود 29500 دلار در روز دوشنبه بالا و پایین می رود و اتریوم کمی زیر 1900 دلار ثابت مانده است.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید