بازار فارکس امروز | سه شنبه 17 مرداد

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 17 مرداد در بازار فارکس بدانید:

به دنبال نوسانات روز دوشنبه، بازارها در روز سه شنبه محتاط شدند. با حمایت جریان های امن، دلار آمریکا در برابر رقبای خود قدرت پیدا کرد تا جلسه اروپا را آغاز کند. سرمایه گذاران همچنان نظرات بانک مرکزی را زیر نظر خواهند داشت. بعداً امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده داده‌های تراز تجاری کالاها برای ماه ژوئن و شاخص خوش‌بینی اقتصادی IBD/TIPP برای ماه اوت را نشان خواهد داد.

شاخص دلار امریکا DXY

در نشست آسیایی، داده‌های چین نشان داد که مازاد تجاری از 70.6 میلیارد دلار در ژوئن به 80.6 میلیارد دلار در جولای افزایش یافته است. با توجه به نکته نگران کننده، صادرات و واردات به ترتیب 14.5 درصد و 12.4 درصد به صورت سالانه کاهش یافتند. در همین حال، مودیز اواخر دوشنبه اعلام کرد که رتبه اعتباری 10 بانک کوچک تا متوسط ایالات متحده را کاهش داده است. با انعکاس جو بد بازار، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل روز سه شنبه در محدوده منفی معامله می شود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در اوایل صبح اروپا به بالای 1.1000 رسید، اما نتوانست حرکت صعودی خود را حفظ کند. در زمان انتشار، این جفت در محدوده منفی زیر 1.0980 معامله می شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در معاملات روز دوشنبه اروپا در فاصله نزدیک 1.2700 قرار گرفت، اما توانست روز را در محدوده مثبت به پایان برساند زیرا دلار قدرت خود را در ساعات معاملاتی آمریکا از دست داد. با این حال، پس از مواجهه با مقاومت 1.2800، این جفت در روز سه شنبه به منطقه 1.2750 عقب نشینی کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD پس از انتشار آمار ناامیدکننده چین در نشست آسیایی روز سه شنبه تحت فشار نزولی شدید قرار گرفت. این جفت به روند کاهشی خود ادامه می دهد و در فاصله ای نزدیک از پایین ترین سطح دو ماهه ای که در هفته گذشته روی 0.6513 تعیین کرده بود، معامله می شود. به طور مشابه، NZD/USD تا کنون 0.8% کاهش یافته است و در پایین ترین سطح خود از اواخر ژوئن در حدود 0.6050 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز دوشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد و حرکت صعودی خود را در روز سه شنبه حفظ کرد. این جفت ارز آخرین بار با چند پیپ بالای 143.00 معامله شد. داده‌های ژاپن در اوایل روز نشان می‌داد که نظرسنجی Eco Watchers – Outlook از 52.8 در ژوئن به 54.1 در ماه جولای بهبود یافته است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا پس از ثبت کاهش روزانه کوچک در روز دوشنبه، در پایین ترین سطح باقی می ماند و نزدیک به 1930 دلار در نوسان است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده تقریباً 2 درصد در روز کاهش یافته و در حدود 4 درصد است و به XAU/USD کمک می کند تا فعلاً ضرر خود را محدود کند.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین همچنان نزدیک به 29000 دلار در نوسان است و اتریوم در حدود 1800 دلار حرکت می کند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید