بازار فارکس امروز | پنج شنبه 16 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنج شنبه 16 شهریور در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا از داده‌های خوش‌بینانه آمریکا در اواسط هفته استفده کرد و دلار (DXY) به بالاترین سطح خود از اواسط مارس به بالای 105.00 رسید. در اوایل پنجشنبه، DXY سودهای خود را تثبیت می کند زیرا سرمایه گذاران منتظر داده های هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری و تجدید نظر در چاپ هزینه های کار واحد در سه ماهه دوم هستند. فعالان بازار همچنین به نظرات سیاست گذاران فدرال رزرو (فدرال رزرو) توجه زیادی خواهند داشت.

شاخص دلار امریکا DXY

گزارش PMI خدمات ISM در روز چهارشنبه نشان داد که فعالیت های تجاری در بخش خدمات ایالات متحده در ماه آگوست با سرعتی شتابان به رشد خود ادامه داد. بررسی جزئیات زیربنایی نشان داد که اشتغال در این بخش با سرعت مناسبی رشد کرده است، در حالی که فشار قیمت نهاده ها افزایش یافته است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.3 درصد رسید و پس از این داده ها باعث تقویت دلار شد زیرا سرمایه گذاران احتمال افزایش نرخ سیاستی بانک مرکزی را یک بار دیگر قبل از پایان سال ارزیابی کردند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه در فاصله 1.0700 قرار گرفت اما توانست حمایت خود را پیدا کند. این جفت آخرین بار دیده شد که کمی بالاتر از آن سطح حرکت می کنند. یورواستات اصلاحات مربوط به تغییرات اشتغال و تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم را بعداً در جلسه منتشر خواهد کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD به پایین ترین سطح خود از 12 ژوئن به زیر 1.2500 در روز چهارشنبه رسید. اگرچه این جفت در پایان روز به میزان معتدلی بهبود یافتند، اما در جلسه آسیایی روز پنجشنبه نتوانستند بالاتر از آن سطح تثبیت شوند. علاوه بر قدرت دلار بر مبنای گسترده، اظهارنظرهای محتاطانه مقامات بانک مرکزی انگلیس باعث شد که این جفت ارز تحت فشار نزولی باقی بماند. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، هنگام شهادت در مقابل کمیته منتخب خزانه داری بریتانیا، خاطرنشان کرد که بسیاری از شاخص ها به کاهش تورم اشاره می کنند و افزود که آنها “بسیار نزدیک تر به اوج نرخ ها هستند.” علاوه بر این، سواتی دینگرا، سیاستگذار BoE اشاره کرد که سیاست BoE در حال حاضر “به اندازه کافی محدود کننده” بوده است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های چین در نشست آسیایی نشان داد که مازاد تجاری در ماه اوت از 80.6 میلیارد دلار به 68.36 میلیارد دلار کاهش یافته است. در همین حال، صادرات استرالیا در ماه جولای 2 درصد کاهش یافت، در حالی که واردات 3 درصد افزایش یافت. پس از اقدام غیرقطعی چهارشنبه، AUD/USD به حرکت جانبی خود در حدود 0.6400 اوایل پنجشنبه ادامه می دهد. فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) بار دیگر تاکید کرد که در صورت ثابت ماندن تورم، سیاست پولی سخت‌تر مورد نیاز است.

USD/CAD به بالاترین سطح خود از ماه مارس به بالای 1.3670 رسید اما در روز پنجشنبه به زیر 1.3650 عقب نشینی کرد. بانک مرکزی کانادا (BoC) روز چهارشنبه اعلام کرد که نرخ بهره را بدون تغییر در 5 درصد باقی گذاشته است. تیف مکلم، فرماندار BoC، گزارش پیشرفت اقتصادی را بعداً در روز ارائه خواهد کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY حرکت صعودی خود را از دست داد و در حدود 147.50 وارد فاز تثبیت شد. جونکو ناکاگاوا، عضو هیئت مدیره بانک ژاپن (BoJ) روز پنجشنبه گفت: «اگر انتظارات تورمی بیشتر شود، نمی‌توان تغییرات بیشتر در YCC را رد کرد، اما این یک مسئله قریب‌الوقوع نیست.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در روز جمعه برای پنجمین روز متوالی کاهش یافت و برای اولین بار در ماه سپتامبر به زیر 1920 دلار سقوط کرد. با ثابت ماندن بازدهی 10 ساله ایالات متحده در اوایل پنجشنبه، XAU/USD در کانالی فشرده اندکی زیر 1920 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید