بازار فارکس امروز | جمعه 13 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 13 مرداد در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در اوایل روز جمعه نسبتاً آرام باقی می ماند، زیرا شاخص دلار آمریکا پس از شکستن یک زنجیره برد پنج روزه در روز پنجشنبه، در حدود 102.50 ثابت است. داده‌های خرده‌فروشی ماه ژوئن در فهرست اقتصادی اروپا در روز جمعه نمایش داده می‌شود. بعداً امروز، گزارش مشاغل جولای از ایالات متحده، که شامل حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و داده های تورم دستمزد می شود، توسط فعالان بازار به دقت مشاهده خواهد شد. آمار کانادا نیز داده های بازار کار را منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

پس روندهای نزولی در روز پنجشنبه، شاخص‌های اصلی وال استریت موفق شدند رشدی دوباره داشته باشند و روز را با زیان‌های کوچک به پایان رساندند. علاوه بر بهبود اندک در حال و هوای بازار، انتشار داده‌های اقتصاد کلان مختلط از ایالات متحده باعث شد تا روند صعودی دلار از بین برود. اوایل روز جمعه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در قلمرو مثبت معامله می شود که به لحن خوشبینانه اشاره دارد.

سفارشات کارخانه ای در ایالات متحده در ماه ژوئن 2.3 درصد افزایش یافت در حالی که مطالبات اولیه بیکاری هفتگی به 227000 برای هفته منتهی به 29 جولای رسید که مطابق با انتظارات بازار بود. PMI خدمات ISM در ماه جولای کاهش یافت اما بالای 50 بود، در حالی که مؤلفه شاخص اشتغال این نظرسنجی از 53.1 به 50.7 کاهش یافت که نشان دهنده کاهش شتاب در رشد شغلی بخش خدمات است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از ریزش روز پنج شنبه، بازگشتی را تجربه کرد و در اوایل جمعه در حدود 1.0950 تثبیت شد. داده های آلمان در اوایل روز نشان داد که سفارشات کارخانه در ماه ژوئن 7 درصد افزایش یافته است که بسیار بهتر از پیش بینی بازار برای انقباض 2 درصدی است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز پنجشنبه به پایین ترین سطح خود در بیش از یک ماه گذشته در 1.2622 رسید و سپس به بالای 1.2700 بازگشت. بانک مرکزی انگلیس (BoE) نرخ بهره خود را 25 واحد پایه (bps) به 5.25 درصد افزایش داد. در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، اندرو بیلی، فرماندار BoE از تعهد به افزایش بیشتر نرخ خودداری کرد و باعث شد پوند استرلینگ در برابر رقبای خود در ساعات معاملاتی اروپا در روز پنجشنبه تضعیف شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

بانک مرکزی استرالیا (RBA) در بیانیه سیاست پولی سه ماهه خود (MPS) که روز جمعه منتشر شد، پیش بینی های تورم و رشد را کاهش داد. RBA در نشریه خود خاطرنشان کرد که تشدید بیشتر این سیاست می تواند بیمه ای در برابر خطرات تورمی صعودی ایجاد کند. در همین حال، وزارت بازرگانی چین روز جمعه اعلام کرد که این کشور تعرفه های ضد دامپینگ و ضد یارانه واردات جو از استرالیا را از 5 اوت لغو خواهد کرد. دلار استرالیا/دلار آمریکا به دنبال این تحولات بالاتر رفت و آخرین بار در محدوده مثبت بالای 0.6550 معامله شد. .

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY روز پنجشنبه به سمت جنوب چرخید و نزدیک به 100 پیپ از دست داد. این جفت در اوایل روز جمعه بالای 142.50 ثابت می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم کاهش مجدد دلار آمریکا در روز پنجشنبه، XAU/USD برای به دست آوردن کشش تلاش کرد زیرا بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان به بالاتر از 4.1 درصد ادامه می دهد. قیمت طلا در صبح اروپا اندکی به بالای 1930 دلار حرکت کرد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین پس از حرکت در کانالی باریک در روز پنجشنبه، بالای 29000 دلار ثابت می ماند. اتریوم بدون جهت باقی می ماند در حالی که بین 1800 تا 1850 دلار در نوسان است.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید