بازار فارکس امروز | دوشنبه 2 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 2 مرداد در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی در اوایل روز دوشنبه نسبتا آرام می مانند و جفت ارزهای اصلی نزدیک به سطوح بسته شدن هفته قبل معامله می شوند. امروز S&P Global نظرسنجی های اولیه PMI تولید و خدمات را برای آلمان، منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده بعدا منتشر خواهد کرد. شاخص فعالیت ملی بانک فدرال رزرو شیکاگو نیز در سند اقتصادی ایالات متحده پیش از جلسات مهم سیاست گذاری بانک مرکزی این هفته درج خواهد شد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) یک زنجیره باخت دو هفته ای را پشت سر گذاشت و هفته گذشته بیش از 1 درصد افزایش یافت، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا به بالای 3.8 درصد بازگشت. در صبح اروپا، DXY سودهای خود را نزدیک به 101.00 تثبیت کرد و بازدهی 10 ساله در حدود 3.8٪ ثابت ماند. به دنبال اقدامات متفاوتی که در وال استریت مشاهده شد، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در روز در اوایل جلسه اروپا تقریباً بدون تغییر معامله شد.

در طول ساعات معاملات آسیایی، برنامه‌ریز دولتی چین، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) اعلام کرد که آنها “حمایت مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری خصوصی را هدایت و تقویت خواهند کرد.” شانگهای کامپوزیت همچنان در مسیری قرار دارد که روز خود را با زیان اندک به پایان برساند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده‌های استرالیا نشان می‌دهد که S&P Global Composite PMI از 50.1 در ژوئن به 48.3 در ماه جولای کاهش یافته است که نشان دهنده انقباض در فعالیت تجاری بخش خصوصی است. AUD/USD به دنبال این داده ها قبل از بهبودی متوسط در صبح اروپا، به سمت 0.6700 کاهش یافت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

PMI تولیدی بانک جیبون در ژاپن به 49.4 در ماه جولای کاهش یافت و PMI خدمات بدون تغییر در 52.1 باقی ماند. در همین حال، ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارزی ژاپن، پیش از اعلام سیاست روز جمعه، گفت: «بانک ژاپن (BoJ) احتمالاً پیش‌بینی تورم را اصلاح خواهد کرد. پس از به دست آوردن نزدیک به 300 پیپ، USD/JPY در یک کانال فشرده در حدود 141.50 روز دوشنبه بالا و پایین می رود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز جمعه ثابت ماند و هفته را کمی بالاتر از 1.1100 به پایان رساند. پیش از انتشار PMI، این جفت به زیر 1.1150 حرکت می کند. در اسپانیا، حزب راست میانه مردم در انتخابات زودهنگام پیروز شد اما نتوانست اکثریت پارلمانی را به دست آورد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز دوشنبه پس از بسته شدن هر روز هفته قبل در محدوده منفی، در مرحله تثبیت بالای 1.2850 باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم اصلاح نزولی که در نیمه دوم هفته گذشته مشاهده شد، طلا افزایش هفتگی کوچکی را ثبت کرد. XAU/USD در یک محدوده بسیار باریک در حدود 1960 دلار در صبح اروپا معامله می شود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین علیرغم اینکه روز یکشنبه به بالاتر از این سطح صعود کرد نتوانست هفته را به بالای 30000 دلار خاتمه دهد. BTC/USD آخرین بار در روز حدود 1% از دست داده و در حدود 29800 دلار بود. اتریوم در روز یکشنبه بیش از 1 درصد رشد کرد اما در حال حاضر اکثر این سودها را پاک کرده است و روز دوشنبه به زیر 1900 دلار بازگشت.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید