بازار فارکس امروز | پنجشنبه 12 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنجشنبه 12 مرداد در بازار فارکس بدانید:

جریان های امن همچنان بر بازارهای مالی در روز پنجشنبه تسلط دارند و به دلار آمریکا اجازه می دهند قدرت خود را حفظ کند. بانک انگلستان (BoE) تصمیم نرخ بهره را اعلام خواهد کرد و اندرو بیلی، فرماندار BoE، بیانیه ای در مورد چشم انداز سیاست ارائه خواهد کرد و به سؤالات مطبوعات پاسخ خواهد داد. بعداً امروز، بررسی هفتگی مطالبات اولیه بیکاری، هزینه های کار واحد سه ماهه دوم و نظرسنجی PMI خدمات ISM برای ماه ژوئیه در تقویم اقتصادی ایالات متحده ارائه خواهد شد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا که عملکرد دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی خود را دنبال می‌کند، روز چهارشنبه افزایش شدیدی را ثبت کرد و در اوایل پنجشنبه به بالاترین سطح خود تا 103.00 ادامه داد و به بالاترین سطح خود در نزدیک به یک ماه گذشته رسید. شاخص های اصلی وال استریت در روز چهارشنبه به دنبال کاهش رتبه اعتباری آمریکا متحمل زیان های سنگینی شدند. در جلسه اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده بین 0.4٪ تا 0.6٪ کاهش یافت که نشان دهنده وضعیت نامطلوب بازار است.

پوند به دلار GBP/USD

انتظار می رود بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره خود را 25 واحد پایه افزایش دهد و به 5.25 درصد برساند. با این حال، کاهش تورم، بدتر شدن چشم‌انداز اقتصادی و سخت‌تر شدن شرایط در بازار کار، BoE را در مورد گام‌های سیاست آتی در موقعیت سختی قرار داده است. در زمان انتشار، GBP/USD در روزی که چند پیپ کمتر از 1.2700 بود، اندکی کاهش داشت.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا برای سومین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد و در اوایل پنجشنبه به سمت 1.0900 کاهش یافت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ساعات معاملات آسیایی، بانک ژاپن (BoJ) در بازار اوراق قرضه مداخله کرد و مقدار نامحدودی از JGB های 5 تا 10 ساله خریداری کرد تا از شیب منحنی بازدهی جلوگیری کند. بالاترین سطح 9 ساله نزدیک به 0.65 درصد. USD/JPY در جلسه آسیایی به سمت 144.00 افزایش یافت اما در صبح اروپا تحت فشار نزولی شدید قرار گرفت. در زمان نوشتن، این جفت در محدوده منفی در حدود 143.00 معامله می شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا تحت فشار افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده پس از انتشار آمار خوش بینانه اشتغال بخش خصوصی ADP در روز چهارشنبه، به شدت کاهش یافت. پس از رسیدن به کمترین قیمت چند هفته‌ای در 1930 دلار در اوایل پنجشنبه، XAU/USD به 1940 دلار بازگشت.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین نتوانست بر اساس رشد روز سه شنبه رشد کند و در روز چهارشنبه نزدیک به 2 درصد از دست داد. بیت کوین/دلار آمریکا در سطح عقب می ماند و در جلسه اروپا کمی زیر 29000 دلار معامله می شود. به همین ترتیب، اتریوم در روز چهارشنبه 1.8 درصد کاهش یافت و در جلسه آسیایی به کاهش ادامه داد. ETH/USD آخرین بار با کاهش بیش از 0.5 درصدی در روز در 1825 دلار مشاهده شد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید