فارکس

بازار فارکس امروز | سه شنبه 10 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 10 مرداد در بازار فارکس بدانید:

دلار استرالیا بدترین ارز اصلی در روز اول آگوست پس از غافلگیری بانک مرکزی استرالیا (RBA) بود. پیش از داده‌های مربوط به PMI تولید ISM و JOLTS Job Openings از ایالات متحده، دلار آمریکا از محیط بازار ریسک‌گریز سود می‌برد و قدرت جمع‌ می‌کند. تقویم اقتصادی اروپا داده های نرخ بیکاری را در ماه ژوئن ارائه خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

RBA در اوایل روز اعلام کرد که نرخ بهره را بدون تغییر در 4.1٪، در مقابل انتظار بازار برای افزایش 25 واحد پایه، حفظ کرده است. در بیانیه سیاست، RBA توضیح داد که تصمیم برای حفظ نرخ‌ها بدون تغییر، زمان بیشتری را برای ارزیابی تأثیر سیاست‌های سخت‌گیرانه تا به امروز و چشم‌انداز اقتصادی در اختیار آنها قرار می‌دهد. RBA در ادامه خاطرنشان کرد: «ممکن است برای اطمینان از بازگشت تورم به هدف در یک بازه زمانی معقول، سخت‌تر کردن سیاست‌های پولی لازم باشد، اما این به داده‌ها و ارزیابی در حال تحول ریسک‌ها بستگی دارد.»

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD پس از رویداد RBA تحت فشار نزولی شدیدی قرار گرفت و آخرین بار با کاهش بیش از 1% در روز در حدود 0.6650 مشاهده شد.

در طی ساعات معاملات آسیایی، داده‌های چین نشان داد که فعالیت اقتصادی در بخش تولید در ماه ژوئن کاهش یافته است و PMI تولید Caixin از 50.5 به 49.2 کاهش یافته است. با انعکاس وضعیت نامطلوب بازار، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در جلسه اروپا نسبتاً کاهش یافت. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده اندکی کمتر از 4 درصد ثابت است.

یورو به دلار EUR/USD

تحت فشار تقویت مجدد دلار، EUR/USD به سمت جنوب چرخید و در صبح روز سه شنبه اروپا به زیر 1.1000 رسید. HCOB اصلاحات PMI تولیدی جولای را برای منطقه یورو و آلمان منتشر خواهد کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در اولین روز هفته تقریباً بدون تغییر اندکی زیر 1.2850 بسته شد. این جفت در اوایل روز سه شنبه نسبتاً آرام می ماند و در حدود 1.2830 نوسان می کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY بر اساس سود روز دوشنبه افزایش یافت و در بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته بالای 142.50 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از انتشار داده‌های ناامیدکننده PMI چین، قیمت طلا تحت فشار نزولی باقی می‌ماند. در زمان انتشار، XAU/USD با 0.5 درصد کاهش در روز به 1955 دلار رسید.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین به زیر کانال تثبیت خود شکست و به پایین ترین سطح خود از اواخر ژوئن به زیر 28500 دلار رسید و سپس در جلسه اروپا به 29000 دلار بازگشت. پس از بسته شدن دومین روز متوالی در منطقه منفی در روز دوشنبه، اتریوم کاهش خود را افزایش داد و در طول ساعات معاملات آسیایی به فاصله 1800 دلاری رسید. ETH/USD آخرین بار با کاهش بیش از 1% در روز به 1830 دلار مشاهده شد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس