فارکس

بازار فارکس امروز | چهارشنبه 4 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 4 مرداد در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی در اوایل روز چهارشنبه نسبتا آرام می مانند، زیرا سرمایه گذاران در حالی که منتظر پایان نشست سیاست دو روزه فدرال رزرو آمریکا هستند، به حاشیه می روند. پس از اعلام تصمیم نرخ و انتشار بیانیه سیاست در ساعت 21:30 به وقت ایران، جروم پاول، رئیس FOMC درباره چشم انداز سیاست اظهار نظر خواهد کرد و در یک کنفرانس مطبوعاتی که از ساعت 22:00 به وقت ایران شروع می شود، به سوالات پاسخ خواهد داد. تقویم اقتصادی ایالات متحده همچنین فروش خانه های جدید را برای ماه ژوئن ارائه خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

تغییر مثبتی که در تمایلات ریسک مشاهده شد، حفظ قدرت دلار آمریکا (USD) را در ساعات معاملاتی آمریکا در روز سه شنبه دشوار کرد. شاخص دلار آمریکا (DXY) که در اوایل روز به بالاترین سطح دو هفته‌ای بالای 101.60 رسید، مسیر خود را معکوس کرد و در محدوده منفی بسته شد و یک برد پنج روزه را شکست. اوایل چهارشنبه، DXY در محدوده محدود بالای 101.00 نوسان دارد. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان بین 3.8 تا 3.9 درصد بالا و پایین می رود.

یوهای ایلام، تحلیلگر FXStreet، در پیش نمایش رویداد فدرال رزرو، گفت: “می خواهم تاکید کنم که افزایش 25 واحدی کاملاً قیمت گذاری شده است و تاثیری بر بازارها نخواهد داشت.” “سرمایه گذاران لیزری روی نکات مربوط به حرکت های بعدی متمرکز شده اند. فدرال رزرو پیش بینی های جدیدی را در این جلسه منتشر نمی کند. سپس پاول، رئیس فدرال رزرو روی صحنه می رود و به سوالات پاسخ می دهد و نوسانات زیادی در بازار ایجاد می کند. “

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در جلسه روز سه شنبه اروپا به 1.1020 سقوط کرد اما بخش بزرگی از زیان خود را در نیمه دوم روز از بین برد. در زمان انتشار، EUR/USD در روز بالاتر از 1.1050 نسبتاً بالاتر معامله می شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های استرالیا نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده در سه ماهه دوم 0.8 درصد به صورت سه ماهه افزایش یافته است. این رقم به دنبال افزایش 1.4 درصدی ثبت شده در سه ماهه اول بود و کمتر از انتظار بازار 1 درصد بود. به طور سالانه، CPI در ژوئن 5.4% همانطور که انتظار می رفت افزایش یافت. AUD/USD با واکنش فوری به داده های تورم به شدت کاهش یافت و قبل از بازگشت به بالای 0.6750، به پایین ترین سطح روزانه 0.6734 رسید.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD از جریان های ریسک سود برد و سودهای روزانه قوی را در روز سه شنبه ثبت کرد. این جفت در مرحله تثبیت در حدود 1.2900 باقی می ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز سه شنبه برای دومین روز متوالی در منطقه قرمز بسته شد. کازوئو اوئدا، فرماندار BoJ، به یک مقام دولتی ژاپن گفته است که پیش از اعلام سیاست روز جمعه، «نرخ بازده بلندمدت ژاپن تحت سیاست کنترل منحنی بازده (YCC) ثابت باقی می‌ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در ساعات معاملاتی روز سه‌شنبه آمریکا با افزایش روبرو شد و در اوایل چهارشنبه به 1970 دلار ادامه داد.

بیت کوین - BTC/USD

پس از کاهش شدید روز دوشنبه، بیت کوین همچنان در کانالی بسیار فشرده بالای 29000 دلار حرکت می کند. اتریوم روز سه‌شنبه افزایش‌های اندکی را ثبت کرد، اما قبل از آزمایش 1900 دلار، شتاب بازیابی خود را از دست داد. اوایل چهارشنبه، ETH/USD در حدود 1860 دلار ثابت باقی می ماند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس