فارکس

بازار فارکس امروز | چهارشنبه 25 مرداد

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 25 مرداد در بازار فارکس بدانید:

پس از حرکات متلاطم روز سه‌شنبه، به نظر می‌رسد جریان‌های ریسک در اواسط هفته به بازارهای مالی بازگشته است. ارقام رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم در تقویم اقتصادی اروپا در کنار داده های تغییر اشتغال نشان داده خواهد شد. بعداً در روز، شروع مسکن و مجوزهای ساختمانی از ایالات متحده قبل از اینکه فدرال رزرو صورتجلسه سیاستگذاری ماه جولای را در ساعت 18:00 به وقت گرینویچ منتشر کند، توسط فعالان بازار به دقت زیر نظر خواهد بود.

در طول ساعات معاملات آسیایی، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) اعلام کرد که نرخ سیاست را بدون تغییر در 5.5٪ همانطور که انتظار می رفت، حفظ کرد. RBNZ در بیانیه سیاست خود خاطرنشان کرد که سیاست گذاران توافق کردند که نرخ سیاست را در سطوح محدود کننده برای آینده قابل پیش بینی نگه دارند و افزود که انتظار می رود تورم در محدوده هدف تا نیمه دوم سال 2024 کاهش یابد. NZD/USD پس از RBNZ کشش پیدا کرد این جفت ارز آخرین بار به سمت 0.6000 افزایش یافت و بیش از 0.5 درصد در روز افزایش یافت.

پوند به دلار GBP/USD

تورم در بریتانیا، همانطور که با تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری شد، از 7.9 درصد در ماه ژوئن به 6.8 درصد به صورت سالانه در جولای کاهش یافت که مطابق با انتظارات بازار بود. CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، در همان دوره در 6.9 درصد ثابت ماند و شاخص قیمت خرده‌فروشی سالانه از 10.7 درصد به 9 درصد کاهش یافت. اگرچه انتشار داده‌های مربوط به تورم تا حد زیادی مطابق با پیش‌بینی‌های تحلیلگران بود، پوند/دلار آمریکا در صبح اروپا به 1.2750 افزایش یافت.

شاخص دلار امریکا DXY

در همین حال، پس از کاهش شدید شاخص‌های اصلی وال استریت در روز سه‌شنبه، پس از هشدار Fitch Ratings مبنی بر کاهش رتبه‌بندی برخی وام‌دهندگان، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده مثبت معامله می‌شود. شاخص دلار آمریکا دستاوردهای اخیر خود را تثبیت می کند و بالای 103.00 نگه می دارد، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان در حدود 4.2 درصد در نوسان است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در جلسه آسیایی کمی بالاتر از 1.0900 حرکت کرد. با توجه به اینکه دلار در صبح روز اروپا تحت فشار فروش کمی قرار گرفت، این جفت ارز به سمت 1.0930 صعود کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

به دنبال یک رالی شش روزه، USD/JPY در حدود اواسط 145.00 ثانیه در روز سه شنبه تثبیت شد. این جفت در اوایل جلسه اروپا نزدیک به آن سطح ثابت باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در روز سه شنبه برای اولین بار از اواخر ژوئن به زیر 1900 دلار سقوط کرد اما توانست تا قبل از پایان روز به بالاتر از این سطح بازگردد. با بازدهی 10 ساله ایالات متحده که به راحتی بالای 4٪ نگه داشته شده است، XAU/USD برای جمع آوری شتاب بازیابی مشکل دارد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین روز سه شنبه در بحبوحه ریسک گریزی کاهش یافت، اما برای تثبیت بالای 29000 دلار کار سختی نداشت. اتریوم در روز سه‌شنبه نزدیک به 1 درصد از دست داد و آخرین بار در فاصله نزدیک 1800 دلار معامله شد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس