بازار فارکس امروز – دوشنبه 26 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 26 تیر در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

سرمایه گذاران در ابتدای هفته محتاط هستند و به دنبال کاتالیزور بعدی هستند. پس از بازگشت اندک روز جمعه، شاخص دلار آمریکا، که عملکرد دلار آمریکا (USD) را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی دنبال می‌کند، در اوایل دوشنبه در کانالی فشرده کمی زیر 100.00 نوسان می‌کند. چندین سیاستگذار بانک مرکزی اروپا (ECB) از جمله رئیس جمهور کریستین لاگارد، در ساعات معاملات اروپا سخنرانی خواهند کرد. شاخص تولید امپایر استیت نیویورک، بانک فدرال رزرو، تنها داده ای خواهد بود که در سند اقتصادی ایالات متحده به نمایش گذاشته می شود.

در اولین جلسه آسیایی، داده های چین نشان داد که تولید ناخالص داخلی واقعی با نرخ سالانه 6.3 درصد در سه ماهه دوم افزایش یافته است. این رقم به دنبال رشد 4.5 درصدی ثبت شده در سه ماهه اول بود، اما کمتر از انتظار بازار 7.3 درصد بود. داده‌های دیگر از چین نشان می‌دهد که خرده‌فروشی در ماه ژوئن 3.1 درصد به‌صورت سالانه افزایش یافته است که نسبت به 12.7 درصد در ماه مه به شدت کاهش یافته است، و تولید صنعتی 4.4 درصد در همین دوره افزایش یافته است. اداره ملی آمار چین (NBS) در بیانیه ای اعلام کرد که اقتصاد در حال بهبود است، در حالی که اشاره کرد که پایه و اساس بهبود اقتصاد داخلی محکم نیست. شاخص ترکیبی شانگهای در روز پس از انتشار این داده ها تقریباً 1٪ کاهش یافت و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در آن روز با کاهش نسبتاً کمی روبرو شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD تحت فشار نزولی مجددی بر روی داده های ترکیبی چین قرار گرفت و آخرین بار در محدوده منفی در حدود 0.6800 معامله شد. اوایل سه‌شنبه، بانک مرکزی استرالیا (RBA) صورتجلسه جلسه سیاست‌گذاری 4 جولای را منتشر خواهد کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD بزرگترین افزایش یک هفته ای خود در سال را ثبت کرد و هفته گذشته نزدیک به 250 پیپ اضافه کرد. این جفت در صبح اروپا بالای 1.1200 ثابت می ماند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز جمعه کاهش یافت اما هفته را به شدت افزایش داد. این جفت در مرحله تثبیت زیر 1.3100 در جلسه اروپا باقی می ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY پس از رسیدن به ضعیف‌ترین سطح خود در دو ماه اخیر به زیر 137.50 در اوایل روز جمعه، کشش بیشتری پیدا کرد و یک زنجیره باخت شش روزه را طی کرد. با این حال، این جفت به سختی می‌تواند بازگشت خود را افزایش دهد و در کانالی فشرده در حدود 138.50 به بالا و پایین حرکت می‌کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا هفته گذشته از کاهش بازدهی آمریکا سود برد و 1.5 درصد افزایش یافت. XAU/USD در روز دوشنبه نسبتاً آرام می ماند و در حدود 1950 دلار معامله می شود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین آخر هفته کمی بالاتر از 30000 دلار حرکت کرد و حرکت قاطعی در هر دو جهت برای شروع هفته انجام نداد. اتریوم در آخر هفته کاهش یافت اما توانست در روز دوشنبه بالای 1900 دلار تثبیت شود.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید