فارکس

بازار فارکس امروز – پنجشنبه 29 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنجشنبه 29 تیر در بازار فارکس بدانید:

در روز پنجشنبه با معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در قلمرو منفی، یک تغییر منفی در روحیه ریسک وجود دارد. تشدید تنش‌های چین و ایالات متحده و عملکرد ضعیف سهام فناوری به دنبال درآمدهای غیر الهام‌بخش بر احساسات بازار تأثیر می‌گذارد. در نیمه دوم روز، مطالبات اولیه بیکاری هفتگی، فروش خانه های موجود در ژوئن و نظرسنجی تولیدی بانک فدرال رزرو فیلادلفیا برای ماه ژوئیه در سند اقتصادی ایالات متحده نمایش داده می شود. کمیسیون اروپا شاخص اعتماد مصرف کننده ژوئیه را منتشر خواهد کرد.

ژی فنگ، سفیر چین در واشنگتن، اواخر روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که اگر آمریکا محدودیت‌های بیشتری را بر بخش تراشه‌های این کشور اعمال کند، چین پاسخ خواهد داد. به گزارش رویترز، فنگ گفت: “دولت چین نمی تواند به سادگی بیکار بنشیند. یک جمله چینی وجود دارد که ما اقدامات تحریک آمیز انجام نخواهیم داد، اما از اقدامات تحریک آمیز کوتاه نمی آییم.” شاخص ترکیبی شانگهای در روز پنجشنبه نزدیک به 1 درصد کاهش یافت و آتی نزدک آخرین بار در روز نزدیک به 1 درصد از دست داده بود.

شاخص دلار امریکا DXY

پیش از انتشار داده های ایالات متحده، شاخص دلار آمریکا روز چهارشنبه به بالای 100.00 رسید و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در محدوده مثبت در حدود 3.8% باقی می ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در جلسه آسیایی روز پنجشنبه، بانک خلق چین اعلام کرد که نرخ اولیه وام یک ساله و پنج ساله را بدون تغییر به ترتیب در 3.55 و 4.20 درصد قرار داده است. در همین حال، داده های استرالیا نشان داد که نرخ بیکاری در 3.5 درصد ثابت مانده است در حالی که تغییر اشتغال به 32600+ رسیده است که بالاتر از انتظار بازار 15000 است. در پاسخ، AUD/USD حرکت صعودی را جمع کرد و به بالای 0.6800 صعود کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز چهارشنبه در محدوده منفی بسته شد اما توانست در اوایل پنجشنبه به بالای 1.1200 صعود کند.

پوند به دلار GBP/USD

پس از کاهش شدید روز چهارشنبه که توسط داده‌های تورم ملایم از بریتانیا ایجاد شد، پوند/دلار آمریکا به سختی می‌تواند صعود کند و در اوایل پنجشنبه کمی بالاتر از 1.2900 باقی می‌ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY روند صعودی هفتگی خود را افزایش داد اما پس از آزمایش 140.00 در روز چهارشنبه، شتاب خود را از دست داد. این جفت در حدود 139.50 در جلسه اروپا نسبتاً آرام می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در اوایل روز پنجشنبه به بالاترین سطح خود در سه ماه گذشته رسید و به 1987 دلار رسید. با چرخش بازده 10 ساله ایالات متحده به سمت شمال، XAU/USD به منطقه 1980 دلاری عقب نشینی کرد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین در روز دوشنبه نتوانست حرکت قاطعی را در هر دو جهت انجام دهد، اما اوایل پنجشنبه به بیش از 30000 دلار رسید. اتریوم پس از بسته شدن ششمین روز متوالی در محدوده منفی در روز چهارشنبه، جذابیت بیشتری پیدا کرد و به بالای 1900 دلار صعود کرد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس