اخبار فارکس

بازار فارکس امروز – پنجشنبه 22 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنجشنبه 22 تیر در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در روز چهارشنبه متحمل ضررهای سنگینی در برابر رقبای اصلی خود شد، زیرا سرمایه گذاران به داده های تورم ملایم ماه ژوئن واکنش نشان دادند. شاخص دلار آمریکا (DXY) بیش از 1 درصد به صورت روزانه کاهش یافت و به ضعیف ترین سطح خود در 15 ماه گذشته رسید. اوایل روز پنجشنبه، DXY تحت فشار نزولی متوسط قرار دارد و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده مثبت معامله می شود. داده‌های تولید صنعتی ماه می در گزارش اقتصادی اروپا پیش از انتشار هفتگی ادعاهای اولیه بیکاری و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) از ایالات متحده در اواخر روز نمایش داده می‌شود.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده در ماه ژوئن 3 درصد به صورت سالانه افزایش یافت که پس از افزایش 4 درصدی ثبت شده در ماه می. به صورت ماهانه، CPI و Core CPI هر دو 0.2 درصد افزایش یافتند. اگرچه نیل کشکاری و توماس بارکین، سیاستگذاران فدرال رزرو (FED) خاطرنشان کردند که تورم هنوز بسیار بالاست، اما این اظهارنظرها نتوانست به دلار کمک کند تا تقاضا را پیدا کند. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، احتمال اینکه فدرال رزرو نرخ سیاستی خود را مجدداً 25 واحد پایه (bps) افزایش دهد در دسامبر پس از افزایش نرخ بهره در جولای از 33 درصد قبل از داده های CPI به زیر 20 درصد کاهش یافت.

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های چین نشان داد که مازاد تجاری از 65.81 میلیارد دلار در ماه می به 70.62 میلیارد دلار افزایش یافته است. در بازه زمانی سالانه صادرات و واردات به ترتیب 12.4 درصد و 6.8 درصد کاهش یافت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD حرکت صعودی را ادامه داد و به بالای 1.1100 شکست. در زمان نوشتن، این جفت در بالاترین سطح خود از مارس 2022 در حدود 1.1150 معامله می شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD رالی خود را افزایش داد و برای اولین بار در بیش از 15 ماه اوایل پنجشنبه به بالای 1.3000 صعود کرد. پیش از این، دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد که تولید صنعتی در ماه می 0.6 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است، در حالی که تولید ناخالص داخلی واقعی 0.1 درصد کاهش یافته است.

دلار امریکا به دلار کانادا USD/CAD

بانک مرکزی کانادا (BoC) پس از جلسه سیاست گذاری ماه جولای، نرخ بهره خود را 25 واحد پایه به 5 درصد افزایش داد. بانک مرکزی کانادا در بیانیه سیاست خود خاطرنشان کرد که اقتصاد کانادا قوی‌تر از حد انتظار بوده و تقاضای رشد بیشتری دارد. شورای حکام همچنان نگران است که پیشرفت به سمت هدف تورم 2 درصد ممکن است متوقف شود و بازگشت ثبات قیمت ها به خطر بیفتد. USD/CAD در روز چهارشنبه در اعماق قلمرو منفی بسته شد و همچنان به سمت 1.3150 کاهش می یابد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه نزدیک به 200 پیپ از دست داد و به ضعیف ترین سطح خود در بیش از سه ماه گذشته نزدیک به 138.00 در جلسه آسیایی روز پنجشنبه سقوط کرد. این جفت در حدود ساعت 138.50 صبح اروپا در مرحله تثبیت باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا افزایش یافت و به بالای 1960 دلار رسید. علاوه بر ضعف گسترده دلار، کاهش 3 درصدی بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افزایش نرخ تورم ایالات متحده به XAU/USD مشاهده شد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین نتوانست از بهبود روحیه ریسک سود ببرد و روز چهارشنبه در محدوده منفی بسته شد. در زمان انتشار، BTC/USD به سمت پایین 30500 دلار حرکت می کرد. اتریوم نتوانست حرکت قاطعی در هر دو جهت انجام دهد و تقریباً بدون تغییر در روز چهارشنبه بسته شد. ETH/USD در جلسه اروپا در حدود 1900 دلار نسبتاً آرام باقی می ماند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس