بازار فارکس امروز – جمعه 23 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 23 تیر ماه در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در طول روز پنجشنبه و در آسیا در روز جمعه به تضعیف خود در برابر رقبای خود ادامه داد. شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از رسیدن به ضعیف ترین سطح خود در 15 ماه گذشته در 99.57، شروع به بهبودی به سمت 100.00 کرد. امروز داده های شاخص قیمت واردات/صادرات در تقویم اقتصادی ایالات متحده در کنار شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) نمایش داده می شود. در طول ساعات معاملات اروپا، یورواستات داده های تراز تجاری ماه می را منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

به دنبال داده های ملایم تورم مصرف کننده در روز چهارشنبه، اداره آمار کار ایالات متحده در روز پنجشنبه گزارش داد که شاخص قیمت تولید کننده (PPI) تنها 0.1 درصد به صورت سالانه در ژوئن افزایش یافته است. شاخص های اصلی وال استریت پس از این داده ها افزایش یافت و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده کاهش یافت و برای دومین روز متوالی بیش از 2 درصد از دست داد. به نوبه خود، DXY به سمت جنوب چرخید و به زیر 100.00 رسید. اگرچه سیاستگذاران فدرال رزرو (Fed) نظرات تندروانه را ارائه کردند، دلار آمریکا نتوانست مقاومت نشان دهد. DXY در این هفته بیش از 2 درصد سقوط کرد و همچنان در مسیر ثبت بزرگترین زیان یک هفته ای خود از نوامبر قرار گرفته است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

امروز آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا و جیم چالمرز، خزانه دار، یک کنفرانس مطبوعاتی اضطراری برگزار کردند تا اعلام کنند که میشل بولاک با پایان دوره ریاست فیلیپ لو در سپتامبر به عنوان رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) منصوب می شود. این تحول تاثیر کمی بر AUD/USD داشت و این جفت ارز آخرین بار در محدوده منفی زیر 0.6900 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا در جلسه آسیایی روز جمعه به بالاترین سطح خود در 16 ماه گذشته نزدیک به 1.1250 صعود کرد و سپس به منطقه 1.1200 عقب نشینی کرد. این جفت در این هفته بیش از 200 پیپ افزایش یافته است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در 1.3146 به قوی ترین سطح خود از آوریل 2022 تا کنون رسید، اما حرکت صعودی خود را برای ورود به جلسه اروپا از دست داد. در زمان انتشار، این جفت در روز 0.3% کاهش داشت و چند پیپ زیر 1.3100 معامله می شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

داده های ژاپن در اوایل روز جمعه نشان داد که تولید صنعتی در ماه می 2.2 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است. میزان استفاده از ظرفیت نیز در مدت مشابه 6.3 درصد کاهش یافت. USD/JPY پس از سقوط به ضعیف‌ترین سطح خود در یک ماه به زیر 137.50، مسیر خود را معکوس کرد و آخرین بار در منطقه مثبت در حدود 138.50 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا تلاش کرد تا از ضعف گسترده دلار سرمایه گذاری کند و رشدهای اندکی را در روز پنجشنبه ثبت کرد. XAU/USD در اوایل روز جمعه روی پای عقب می ماند و به سمت 1950 دلار عقب نشینی می کند. به دنبال کاهش شدید این هفته، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده تقریباً 1 درصد در روز نزدیک به 3.8 درصد در صبح اروپا افزایش یافت و این امر حفظ جایگاه خود را برای این جفت ارز دشوار می کند.

بیت کوین - BTC/USD

پس از مرحله تثبیت در اوایل هفته، بیت کوین در روز پنجشنبه به بالای 31000 دلار رسید. BTC/USD در اوایل روز جمعه در حدود 31300 دلار نسبتاً آرام باقی می ماند. اتریوم شتاب صعودی داشت و در روز پنجشنبه بیش از 7 درصد رشد کرد. ETH/USD آخرین بار در حدود 2000 دلار در حال حرکت به طرفین بود.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید