اخبار فارکس

بازار فارکس امروز – چهارشنبه 21 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 21 تیر در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در برابر رقبای خود به تضعیف خود ادامه می دهد و شاخص دلار آمریکا (DXY) در اوایل روز چهارشنبه به پایین ترین سطح خود در دو ماه گذشته زیر 101.50 سقوط کرد. داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ژوئن از ایالات متحده توسط فعالان بازار به دقت زیر نظر خواهد بود. بانک کانادا تصمیمات سیاست پولی را اعلام خواهد کرد و تیف ماکلم، رئیس کل بانک مرکزی در مورد چشم انداز سیاست صحبت خواهد کرد. در اواخر جلسه آمریکا، فدرال رزرو آمریکا کتاب بژ خود را منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

تغییر مثبت در احساس ریسک پس از زنگ افتتاحیه وال استریت در روز سه شنبه باعث شد که دلار دوباره تحت فشار فروش قرار گیرد. میانگین صنعتی داوجونز نزدیک به 1 درصد رشد کرد و S&P 500 0.7 درصد رشد کرد در حالی که DXY برای چهارمین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد. اوایل چهارشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر بود. پیش‌بینی می‌شود که تورم سالانه CPI در ایالات متحده از 4 درصد در ماه می به 3.1 درصد در ژوئن کاهش یابد.

در طی ساعات معاملات آسیایی، بانک مرکزی نیوزلند اعلام کرد که طبق انتظارات، نرخ سیاستی را بدون تغییر در 5.5 درصد قرار داده و خاطرنشان کرد که نرخ‌ها باید برای آینده قابل پیش‌بینی در سطح محدودی باقی بمانند. RBNZ در بیانیه مطبوعاتی خود خاطرنشان کرد: کمیته موافقت کرد که شرایط پولی هزینه ها را محدود می کند و فشار تورمی را همانطور که پیش بینی می شد کاهش می دهد. با وجود وقفه در انقباض، NZD/USD شتاب صعودی داشت و آخرین بار در محدوده مثبت بالای 0.6200 معامله شد.

دلار امریکا به دلار کانادا USD/CAD

پیش‌بینی می‌شود بانک مرکزی نرخ بهره خود را ۲۵ واحد پایه افزایش دهد و به ۵ درصد برساند. USD/CAD به پایین ترین سطح خود از اواخر ژوئن نزدیک به 1.3200 در اوایل جلسه اروپا معامله می شود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز سه‌شنبه افزایش‌های کوچکی را ثبت کرد و در جلسه آسیایی روز چهارشنبه به روند صعودی خود ادامه داد. این جفت به راحتی بالای 1.1000 در صبح اروپا حفظ می شود.

پوند به دلار GBP/USD

به دنبال یک اصلاح فنی که منجر به سقوط این جفت به منطقه 1.2750 در روز سه شنبه شد، GBP/USD شتاب صعودی گرفت و از 1.2900 فراتر رفت. این جفت آخرین بار در قوی ترین سطح خود در 15 ماه گذشته در حدود 1.2950 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به زیر 140.00 شکست و به پایین ترین سطح ماهانه سقوط کرد. این جفت در اواسط هفته در محدوده منفی زیر 139.50 معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا روز سه‌شنبه افزایش یافت زیرا بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا به زیر 4 درصد بازگشت. XAU/USD در صبح اروپا به سودهای کوچک روزانه بالای 1930 دلار چسبیده است.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین نسبتاً آرام می ماند و سودهای روزانه اندکی نزدیک به 30700 دلار به ثبت می رساند. اتریوم همچنان در کانالی فشرده در حدود 1900 دلار نوسان می کند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس