بازار فارکس امروز – سه شنبه 20 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 20 تیر در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) هفته را با روند صعودی آغاز کرد اما در جلسه آمریکا تحت فشار فروش قرار گرفت تا در روز دوشنبه در محدوده منفی بسته شود. دلار آمریکا به تضعیف خود در برابر رقبای خود در بحبوحه بهبود احساسات ریسک در اوایل روز سه‌شنبه ادامه می‌دهد و شاخص دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح خود در دو ماه گذشته زیر 102.00 سقوط کرد. نظرسنجی ZEW برای منطقه یورو و آلمان پیش از داده‌های خوش‌بینی تجاری NFIB و خوش‌بینی اقتصادی IBD/TIPP از ایالات متحده، در سند اقتصادی اروپا ارائه خواهد شد. فعالان بازار همچنان به اظهارنظرهای بانک مرکزی توجه خواهند کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

به دنبال بازارهای مختلط در روز دوشنبه، شاخص‌های اصلی وال استریت افزایش روزانه متوسطی را ثبت کردند. در صبح اروپا، شاخص سهام ایالات متحده بین 0.2٪ و 0.3٪ افزایش یافت. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر نزدیک به 1٪ در روز زیر 4٪ کاهش یافته است.

نظرسنجی ماهانه بانک فدرال رزرو نیویورک از انتظارات مصرف کنندگان در روز دوشنبه نشان داد که انتظارات تورمی یک ساله مصرف کنندگان ایالات متحده از آوریل 2021 به پایین ترین سطح از آوریل 2021 به 3.8 درصد در ژوئن از 4.1 درصد در ماه می رسید.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا به بالاترین سطح خود از اوایل ماه مه به بالای 1.1000 در روز سه شنبه صعود کرد. داده های آلمان نشان می دهد که شاخص قیمت مصرف کننده سالانه (CPI) در ماه ژوئن 6.8 درصد افزایش یافته است که مطابق با برآورد اولیه و انتظارات بازار است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز سه شنبه برای اولین بار از آوریل 2022 به بالای 1.2900 رسید. دفتر آمار ملی بریتانیا روز سه‌شنبه اعلام کرد که تورم سالانه دستمزد، که با میانگین درآمد بدون پاداش اندازه‌گیری می‌شود، در سه ماه منتهی به ماه مه روی 7.3 درصد ثابت ماند و از انتظار بازار 7.1 درصد فراتر رفت. نرخ بیکاری ILO از 3.8 درصد در مدت مشابه به 4 درصد افزایش یافت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به کاهش خود ادامه می دهد و در حدود 140.50 به پایین ترین سطح خود در سه هفته اخیر معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

به دلیل عقب نشینی بازدهی ایالات متحده، قیمت طلا در ساعات معاملات آسیایی به سمت 1,940 دلار افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از 20 ژوئن رسید. در صبح اروپا، XAU/USD یک اصلاح نزولی انجام داد اما توانست بالای 1,930 دلار نگه دارد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

NZD/USD در اوایل روز سه‌شنبه در کانالی فشرده در حدود 0.6200 معامله می‌شود. در نشست آسیایی روز چهارشنبه، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) تصمیمات سیاست پولی را اعلام خواهد کرد. پیش بینی می شود RBNZ نرخ بهره اصلی را بدون تغییر در 5.5 درصد باقی بگذارد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین روز دوشنبه پس از حمایت از 30000 دلار، رشد روزانه اندکی را ثبت کرد. BTC/USD در روز سه شنبه نزدیک به 30500 دلار ثابت نگه داشته می شود. اتریوم در روز دوشنبه نزدیک به 1 درصد افزایش یافت و در صبح اروپایی همچنان به سمت 1900 دلار افزایش می یابد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید