اخبار فارکس

بازار فارکس امروز – دوشنبه 19 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 19 تیر در بازار فارکس بدانید:

پس از فروش در روز جمعه پس از گزارش مشاغل آمریکا در ماه ژوئن، دلار آمریکا (USD) در اوایل دوشنبه در برابر رقبای اصلی خود انعطاف پذیر باقی می ماند. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده منفی معامله می شود تا منعکس کننده روحیه محتاطانه در ابتدای هفته باشد زیرا سرمایه گذاران منتظر نظرات مقامات فدرال رزرو (FED) از جمله مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو و لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند هستند.

شاخص دلار امریکا DXY

اداره آمار کار ایالات متحده روز جمعه گزارش داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ایالات متحده در ماه ژوئن 209000 افزایش یافته است. این رقم کمتر از انتظار بازار 225000 بود. نرخ بیکاری از 3.7 درصد در ماه می همانطور که انتظار می‌رفت به 3.6 درصد کاهش یافت، در حالی که تورم سالانه دستمزد، همانطور که با میانگین درآمد ساعتی اندازه‌گیری شد، بدون تغییر در 4.4 درصد بود که از برآورد تحلیلگران 4.2 درصد پیشی گرفت. دلار تحت فشار شدید فروش قرار گرفت و شاخص دلار آمریکا (DXY) در اواخر روز جمعه به پایین ترین حد دو هفته اخیر 102.22 سقوط کرد. در صبح اروپا، DXY به سمت 102.50 بهبود می یابد.

در همین حال، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، خاطرنشان کرد که ایالات متحده و چین هنوز اختلافات قابل توجهی دارند، اما دیدارهای دوجانبه او با مقامات ارشد چینی را “مستقیم” و “سازنده” خواند. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در جلسه اروپا بین 0.4 تا 0.6 درصد کاهش یافت. در اوایل روز، داده های چین نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده سالانه (CPI) در ماه ژوئن بدون تغییر باقی مانده است و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در مدت مشابه 5.4 درصد کاهش یافته است.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا در جلسه روز جمعه آمریکا به سمت 1.1000 صعود کرد، اما هفته جدید را با حرکت پشت سر گذاشت. در زمان ویرایش، EUR/USD در محدوده منفی در حدود 1.0950 معامله می شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD از ضعف گسترده دلار استفاده کرد و در روز جمعه در 1.2851 به بالاترین سطح خود از آوریل 2022 رسید. این جفت یک اصلاح فنی انجام می دهد و به سمت 1.2800 کاهش می یابد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY بیش از 200 پیپ از دست داد و هفته گذشته یک برد سه هفته ای را شکست. این جفت در حدود ساعت 142.50 روز دوشنبه ثابت می ماند. بانک ژاپن (BoJ) در گزارش سه ماهه اخیر خود اعلام کرد که ارزیابی خود را برای سه منطقه از 9 منطقه اقتصادی این کشور افزایش داده است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در روز جمعه افزایش یافت و توانست ضرر هفتگی خود را از بین ببرد. XAU/USD در اوایل دوشنبه در کانالی با اندکی بالاتر از 1920 دلار در نوسان است. علی‌رغم داده‌های بازار کار ترکیبی از ایالات متحده، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده بالای 4 درصد نگه داشته شد و به این جفت اجازه افزایش حرکت صعودی را نداد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین در آخر هفته کاهش یافت اما توانست بالای 30000 دلار بماند. اتریوم در ابتدای هفته در حدود 1850 دلار نسبتاً آرام باقی می ماند.

اتریوم - ETH/USD
منبع: fxstreet.com
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس