بازار فارکس امروز | چهارشنبه 5 مهر

تحلیل تکنیکال روزانه

آنچه باید در روز چهارشنبه 5 مهر در بازار فارکس بدانید:

تثبیت شاخص دلار آمریکا بالای 106.00 در اوایل روز چهارشنبه نشان دهنده وقفه در مسیر صعودی آن پس از کسب سود در سه روز معاملاتی قبلی بود. در طول این روند صعودی DXY به بالاترین حد خود برای سال 2023 رسید. با این حال، احساسات بازار در روز چهارشنبه دچار یک تغییر ظریف شد و ریسک‌پذیری نشانه‌های کمی از بهبود را نشان داد. این تغییر، ادامه عملکرد قوی را در برابر رقبا برای دلار آمریکا چالش برانگیز کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

در تقویم اقتصادی، توجه روز به انتشار سفارشات کالاهای بادوام اوت در ایالات متحده است. فعالان بازار از نزدیک این داده ها را برای بینش در مورد سلامت بخش تولید کشور زیر نظر می کنند. علاوه بر این، وزارت خزانه داری ایالات متحده قرار است یک حراج 5 ساله اوراق خزانه داری را در اواخر روز برگزار کند که این امکان را دارد که بر بازار اوراق قرضه و متعاقباً بر بازار ارز تأثیر بگذارد.

با وجود داده‌های نگران‌کننده اقتصادی از ایالات متحده، از جمله کاهش بیشتر در تمایل مصرف‌کننده در ماه سپتامبر و کاهش شدید فروش خانه‌های جدید در ماه آگوست، دلار آمریکا توانست جایگاه خود را حفظ کند. این انعطاف پذیری به ویژه با توجه به احساسات نزولی حاکم بر وال استریت قابل توجه بود. در ساعات اولیه معاملات اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده قدرت جدیدی را نشان داد و قراردادهای آتی برای شاخص های اصلی بین 0.3 تا 0.4 درصد افزایش یافت.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در همین حال، در منطقه آسیا-اقیانوسیه، استرالیا با افزایش 5.2 درصدی سالانه در ماه آگوست مطابق با انتظارات بازار، افزایش قابل توجه تورم را گزارش کرد. این تحول تأثیری ضعیف بر جفت ارز AUD/USD داشت که در تلاش برای جلب توجه سرمایه گزاران بود. در زمان ویرایش پست بازار فارکس امروز، این جفت در روز کمی پایین تر معامله می شد و درست زیر سطح 0.6400 قرار داشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به صعود خود ادامه داد و از سطح 149.00 روز چهارشنبه گذشت. انتشار صورتجلسات جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی ژاپن در سپتامبر حاکی از اجماع اعضا برای حفظ اقدامات تسهیل کننده پولی فعلی است. هدف آنها دستیابی به نرخ تورم هدف به صورت پایدار است. علاوه بر این، شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، بر موضع هوشیارانه دولت در قبال تحولات بازار ارز تاکید کرد که منعکس کننده نگرانی ها در مورد نوسانات ارز است.

یورو به دلار EUR/USD

در منطقه یورو، EUR/USD کاهش قابل توجهی را تجربه کرد، به طوری که کمترین بسته شدن روزانه خود از فوریه را به ثبت رساند و در روز سه شنبه به زیر سطح 1.0600 سقوط کرد. با شروع روز چهارشنبه، این جفت ارز خود را در حال تثبیت ضررهای هفتگی می بیند و حدود 1.0550 معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

دیروز GBP/USD با یک سشن چالش برانگیز مواجه شد، زیرا در آخرین جلسه معاملاتی آسیایی در روز چهارشنبه به پایین ترین سطح چند ماهه 1.2136 سقوط کرد. بعداً نزدیک به 1.2150 تثبیت شد که نشان دهنده حمایت بالقوه در این سطح است.

همزمان، USD/CHF قدرتی را نشان داد و به سمت سطح 0.9200 صعود کرد و به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید. سرمایه گذاران منتظر انتشار بولتن فصلی بانک ملی سوئیس (SNB) برای سه ماهه سوم هستند که می تواند بینشی در مورد موضع سیاست پولی بانک مرکزی و ارزیابی آن از شرایط اقتصادی ارائه دهد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

در بازار کالا، قیمت طلا کاهش هفتگی خود را افزایش داد و برای اولین بار در پنج هفته اوایل روز چهارشنبه به زیر سطح قابل توجه روانی 1900 دلار سقوط کرد. این کاهش تا حد زیادی به قدرت پایدار بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نسبت داده می شود که در بالاترین حد چند ساله باقی ماند و در حدود 4.5 درصد قرار دارد. سطوح بازدهی بالا چالش هایی را برای XAU/USD ایجاد کرد و مانع از هر گونه بازگشت احتمالی قیمت طلا شد.

با ادامه حرکات بازارهای مالی، معامله گران و سرمایه گذاران هوشیار باقی بمانند و انتشار داده های اقتصادی، اقدامات بانک های مرکزی و تحولات ژئوپلیتیکی را برای نشانه هایی در جهت آینده ارزها، سهام و کالاها زیر نظر بگیرند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید