فارکس

بازار فارکس امروز | جمعه 20 مرداد

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 20 مرداد در بازار فارکس بدانید:

پس از اینکه داده های بریتانیا نشان داد که اقتصاد در سه ماهه دوم از رکود فاصله گرفته است، پوند استرلینگ در اوایل روز جمعه در برابر رقبای اصلی خود انعطاف پذیر شد. پس از اقدامات پر نوسان روز چهارشنبه در مورد داده های تورم ایالات متحده، شاخص دلار آمریکا ثابت می ماند زیرا سرمایه گذاران منتظر ارقام شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در ماه جولای هستند. تقویم اقتصادی ایالات متحده همچنین شامل نظرسنجی احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ماه اوت خواهد بود.

پوند به دلار GBP/USD

تولید ناخالص داخلی (GDP) بریتانیا در سه ماهه دوم 0.2 درصد افزایش یافت. تولید ناخالص داخلی سالانه 0.4 درصد در همین دوره رشد کرد که بالاتر از انتظار بازار و رشد سه ماهه اول 0.2 درصد بود. سایر داده‌های بریتانیا نشان می‌دهد که تولید صنعتی در ماه ژوئن 1.8 درصد رشد داشته است، در حالی که برآورد تحلیلگران 0.1 درصد است، در حالی که تولید صنعتی 2.4 درصد رشد داشته است. به دنبال این خوانش های خوش بینانه، GBP/USD در محدوده مثبت کمی بالاتر از 1.2700 در جلسه اروپا معامله می شود.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از اینکه شاخص قیمت مصرف کننده سالانه ایالات متحده (CPI) و داده های اصلی CPI در ماه ژوئیه کمی کمتر از انتظارات بازار بود، دلار آمریکا در برابر رقبای خود تضعیف شد و شاخص دلار آمریکا (DXY) به پایین ترین حد هفتگی به زیر 102.00 در اوایل سقوط کرد. دیروز در سشن آمریکا از آنجایی که شاخص‌های اصلی وال استریت سودهای بازگشایی قوی را در اواخر جلسه پاک کردند، دلار آمریکا توانست ضررهای خود را جبران کند. اوایل جمعه، DXY در حدود 102.50 ثابت می ماند. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر است و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به راحتی بالای 4.1٪ نگه داشته می شود.

یورو به دلار EUR/USD

پس از صعود به بالای 1.1050 در روز پنجشنبه، EUR/USD کشش خود را از دست داد و تقریباً بدون تغییر روز را بست. این جفت به سودهای کوچک روزانه در حدود 1.1000 در روز جمعه می چسبد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز پنجشنبه روند صعودی خود را به چهارمین روز متوالی گسترش داد و بالاترین بسته روزانه خود را در یک ماه نزدیک به 144.70 ثبت کرد. این جفت در جلسه اروپا در روز جمعه در مرحله تثبیت باقی می ماند و در کانالی فشرده کمی بالای 144.50 نوسان می کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه آمریکا به بالای 1930 دلار رسید اما چرخشی شدیدی انجام داد و روز را در محدوده منفی نزدیک به 1910 دلار به پایان رساند. XAU/USD در روز جمعه با ثابت ماندن بازدهی 10 ساله ایالات متحده به 1920 دلار افزایش یافت.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین پس از داده های تورم ایالات متحده به سمت 30000 دلار پیش رفت اما نتوانست شتاب خود را حفظ کند. بیت کوین/دلار آمریکا در قیمت پایین باقی می ماند و در صبح اروپا زیر 29500 دلار معامله می شود. اتریوم برای سومین روز متوالی در روز جمعه، نزدیک به 1850 دلار به حرکت خود ادامه می دهد

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس