فارکس

بازار فارکس امروز | جمعه 24 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 24 شهریور در بازار فارکس بدانید:

در حالی که بازارهای آسیایی روند صعودی شب گذشته در وال استریت را دنبال می کنند، جو مثبت بازار حاکم است. اعتماد در بازارهای سرمایه ایالات متحده با IPO موفقیت آمیز Arm افزایش یافت و احساسات کلی بازار را تقویت کرد. معامله‌گران همچنین از اقدامات حمایتی چین و داده‌های فعالیت تجاری قوی در پایان هفته معاملاتی تشویق می‌شوند. این خوش بینی در معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده منعکس شده است که تقریباً 0.20٪ در روز افزایش یافته است.

بانک خلق چین (PBOC) با کاهش نسبت ذخیره مورد نیاز بانک (RRR) و نرخ رپو معکوس 14 روزه، اقداماتی را برای تحریک بهبود اقتصادی این کشور انجام داده است. علاوه بر این، خرده فروشی و تولید صنعتی چین از انتظارات ماه آگوست فراتر رفت.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا (USD) در برابر همتایان اصلی خود از بالاترین سطح شش ماهه اخیر یعنی 105.43 عقب نشینی کرده است، زیرا کاهش ریسک گریزی جذابیت آن را به عنوان یک پناهگاه کم می کند. در همین حال، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در حال تثبیت سود خود است و منتظر اطلاعات جدید اقتصادی ایالات متحده برای جهت گیری بیشتر است. داده‌های کلیدی منتشر شده در تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل تولید صنعتی متوسط و انتظارات تورمی و احساسات مصرف‌کننده اولیه UoM است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD به بازگشت خود به سمت سطح 0.6500 ادامه می دهد، که تحت تاثیر داده های قوی چین و اقدامات حمایتی سیاست گذاری قرار دارد. USD/CAD در بحبوحه توقف رشد قیمت نفت و عقب نشینی گسترده دلار آمریکا با مقاومت نزدیک به 1.3500 مواجه می شود. نفت WTI نزدیک به بالاترین قیمت چند ماهه خود یعنی 90.56 دلار معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY ثبات خود را در حدود 147.50 حفظ می کند و در محدوده هفتگی خود باقی می ماند زیرا معامله گران منتظر تصمیمات سیاست پولی هفته آینده فدرال رزرو و بانک ژاپن (BoJ) هستند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD بر اساس بهبودی خود از پایین ترین سطح شش ماهه به 1.0633 در روز پنجشنبه است. بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ های بهره کلیدی را 25 واحد پایه (bps) افزایش داد، اما با استناد به تجدید نظر نزولی در پیش بینی های رشد و تورم بانک مرکزی، نشان داد که این می تواند آخرین افزایش باشد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در حال دفاع از سطح 1.2400 است که توسط یک جو بهبود یافته بازار حمایت می شود که به نفع پوند استرلینگ با بازده بالاتر است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا از پایین‌ترین سطح چند هفته‌ای خود فاصله می‌گیرد و به سطح مقاومت بحرانی 1920 دلار چشم دوخته است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس