اخبار فارکس

گزارش بازار فارکس امروز – پنج شنبه 24 خرداد

فروش افراطی دلار پس از گزارش CPI متوقف شد

گزارش بازار جهانی فارکس امروز

اداره آمار کار روز چهارشنبه گزارش داد که تورم در ایالات متحده که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، در ماه می به 3.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است که از 3.4 درصد در آوریل کاهش یافته است. CPI اصلی سالانه، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، 3.4 درصد افزایش یافت، اندکی کمتر از برآورد 3.5 درصدی تحلیلگران. به صورت ماهانه، CPI بدون تغییر باقی ماند، در حالی که CPI اصلی 0.2٪ افزایش یافت. در پاسخ، شاخص دلار به زیر 104.50 سقوط کرد.

مرتبط: تورم CPI ایالات متحده در ماه مه به 3.3% کاهش یافت – دلار سقوط کرد

پس از گزارش CPI، فدرال رزرو (Fed) اعلام کرد که همانطور که به طور گسترده پیش بینی می شد، نرخ بهره را پس از نشست ژوئن خود بدون تغییر گذاشته است. خلاصه تجدیدنظر شده پیش‌بینی‌های اقتصادی، یا نمودار نقطه‌ای، نشان داد که از هر 19 مقام، 4 نفر هیچ کاهش نرخی در سال 2024 نداشتند، 7 مقام کاهش نرخ را 25 واحد پایه (bps) پیش‌بینی کردند و 8 مقام کاهش 50 واحدی در نرخ سیاستی را پیش‌بینی کردند.

در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، داده‌های تورم دلگرم‌کننده در ماه می را تأیید کرد، اما بر نیاز به «داده‌های خوب» بیشتر برای تقویت اعتماد آنها نسبت به حرکت پایدار تورم به سمت هدف 2 درصد تأکید کرد. پاول رویکرد وابسته به داده های فدرال رزرو به سیاست را تکرار کرد که به تثبیت دلار کمک کرد. پس از نشست فدرال رزرو، شاخص S&P 500 0.85٪ افزایش یافت، Nasdaq Composite 1.3٪ افزایش یافت، در حالی که شاخص داوجونز 0.1٪ کاهش یافت.

تماشای نمودار زنده شاخص داو جونز

یورو به دلار روز چهارشنبه به بالای 1.0850 صعود کرد، اما بخشی از افزایش روزانه خود را در جلسه آمریکا حذف کرد. این جفت در صبح روز پنجشنبه در حدود 1.0800 ثابت می ماند.

پوند به دلار به بالاترین سطح خود از اوایل ماه مارس تاکنون رسید و روز چهارشنبه از 1.2850 فراتر رفت، اما تلاش کرد تا حرکت صعودی خود را حفظ کند. در زمان نگارش این مقاله، این جفت با اندکی کاهش در حدود 1.2780 معامله می شود.

ین زاپن به دلار در روز چهارشنبه ضررهای کوچکی را تجربه کرد، اما به بالای 157.00 در صبح روز پنجشنبه اروپا صعود کرد. بانک مرکزی ژاپن قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را در ساعات معاملات آسیایی روز جمعه اعلام کند.

داده های استرالیا نشان داد که نرخ بیکاری همانطور که انتظار می رفت از 4.1 درصد در آوریل به 4 درصد در ماه مه کاهش یافت. ارقام تغییر اشتغال به +39.7 هزار رسید که از انتظارات بازار 30+ فراتر رفت. علیرغم افزایش نزدیک به 1% در روز چهارشنبه، AUD/USD تلاش کرد تا رالی خود را افزایش دهد و در روز پنجشنبه به منطقه 0.6650 عقب نشینی کرد.

اونس طلا در روز چهارشنبه برای سومین روز متوالی افزایش قیمت داشت. با این حال، با تثبیت بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در بالای 4.3 درصد پس از کاهش شدید روز چهارشنبه، XAU/USD جذب احساسات صعودی را دشوار می یابد. در زمان نگارش این مقاله، این جفت با 0.5 درصد کاهش در روز به 2312 دلار رسید.

تماشای چارت زنده قیمت اونس جهانی طلا

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس