گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا در آستانه رویدادهای کلیدی اقتصاد کلان وارد مرحله تثبیت می شود

گزارش بازار جهانی فارکس امروز

شاخص دلار آمریکا در اوایل سه‌شنبه پس از ثبت افزایش‌های کوچک در روز دوشنبه در کانالی فشرده بالای 105.00 نوسان می‌کند. تقویم اقتصادی امروز هیچ گونه انتشار داده با تأثیرگذاری بالایی را نشان نخواهد داد. بعداً در جلسه آمریکا، وزارت خزانه داری ایالات متحده یک حراج 10 ساله اوراق خزانه داری برگزار خواهد کرد و نشست سیاست دو روزه فدرال رزرو (Fed) آغاز خواهد شد.

تماشای تقویم اقتصادی امروز

جو بازار ریسک گریز به دلار آمریکا (USD) کمک کرد تا در برابر رقبای خود در ابتدای هفته با ثبات باقی بماند. در همین حال، سرمایه گذاران از بازکردن موقعیت های بزرگ پیش از داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) چهارشنبه و تصمیمات سیاست فدرال رزرو خودداری می کنند. بانک مرکزی ایالات متحده همچنین خلاصه اصلاح شده پیش بینی های اقتصادی را منتشر خواهد کرد.

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های استرالیا نشان داد که شاخص اعتماد تجاری بانک ملی استرالیا از 2 آوریل به -3 در ماه می کاهش یافته است. AUD/USD تا حد زیادی این داده ها را نادیده گرفت و آخرین بار دیده شد که در یک کانال تنگ کمی بالاتر از 0.6600 به سمت چپ حرکت می کند.

دفتر آمار ملی بریتانیا اوایل روز سه‌شنبه گزارش داد که نرخ بیکاری سازمان بین‌المللی کار در سه ماه منتهی به آوریل به 4.4 درصد افزایش یافته است و تغییر اشتغال در همان دوره به -140000 رسیده است. علاوه بر این، تورم دستمزد سالانه، همانطور که با تغییر در میانگین درآمد با احتساب پاداش اندازه‌گیری می شود، در 5.9 درصد ثابت مانده است. GBP/USD به دنبال داده های بازار کار بریتانیا قدرت خود را از دست داد و سود روزانه خود را پاک کرد. با این وجود، این جفت توانست بالای 1.2700 تثبیت شود.

پس از کاهش دو روزه، یورو/دلار آمریکا اندکی بهبود یافت و در صبح روز سه‌شنبه اروپا بالای 1.0750 معامله شد.

تماشای چارت زنده یورو به دلار

USD/JPY اولین روز هفته را در محدوده مثبت بسته شد و در ساعات معاملاتی آسیا در روز سه شنبه به روند صعودی خود ادامه داد. در زمان نوشتن این مقاله، این جفت در بالاترین سطح خود در یک هفته بالای 157.00 معامله می شد.

طلا روز دوشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد، اما در تلاش برای افزایش شتاب صعودی بود. XAU/USD آخرین بار در یک باند باریک حدود 2300 دلار در حال حرکت بالا و پایین دیده شد.

تماشای چارت زنده اونس طلا

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس