اخبار فارکس

بازار فارکس امروز | دوشنبه 20 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه ۲۰ شهریور در بازار فارکس بدانید:

در حال حاضر احساس ریسک در ابتدای هفته روی پایه ثابتی قرار دارد که با افزایش سهام چین به دنبال افزایش ارقام تورم در چین حمایت می شود که نشان دهنده ثبات بالقوه در دومین اقتصاد بزرگ جهان است. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) چین در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.0 درصد افزایش یافت و کاهش 0.3 درصدی ماه قبل که در ماه جولای گزارش شده بود را معکوس کرد.

در ایالات متحده، معاملات آتی S&P 500 در روز 0.30٪ افزایش یافته است، در حالی که بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده 1٪ افزایش یافته است. این پس از آن صورت می گیرد که جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده در آخر هفته نسبت به فرود نرم اقتصاد ایالات متحده ابراز اطمینان کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

علیرغم بازدهی مثبت اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، دلار آمریکا (USD) همچنان تحت فشار است زیرا احساسات ریسک بر بازار در آغاز هفته مهم برای داده های تورم CPI ایالات متحده حاکم است. کاهش دلار را می توان تا حدی به فروش مداوم جفت USD/JPY نسبت داد. شاخص دلار آمریکا (DXY) نسبت به بالاترین رقم نزدیک به شش ماه اخیر خود یعنی 105.16 کاهش یافته است و در حال حاضر با 0.40 درصد کاهش در حدود 104.60 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین ژاپن شاهد شکاف صعودی قابل توجهی در برابر دلار آمریکا بوده است و USD/JPY را به زیر 147.00 رساند، زیرا معامله گران آسیایی به اظهارات تندروانه کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) در آخر هفته واکنش نشان دادند. Ueda اشاره کرد که تمرکز بانک مرکزی اکنون بر روی یک “خروج آرام” خواهد بود که نشان دهنده احتمال افزایش نرخ بهره است. USD/JPY در معاملات اولیه اروپا به کاهش خود ادامه داده است و در حال حاضر در حدود 146.00 معامله می شود که تا کنون نزدیک به 1.20 درصد کاهش داشته است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح سه ماهه در 1.0686 در پنجشنبه گذشته به بالای 1.0700 بهبود می یابد. GBP/USD رشدی بالاتر از 1.2500 را حفظ کرده است و معامله گران منتظر سخنرانی هاو پیل، اقتصاددان ارشد بانک انگلستان (BoE) و سیاستگذار مان هستند.

پوند به دلار GBP/USD

AUD/USD بالاتر از سطح 0.6400 معامله می شود که 1% در روز افزایش یافته است و از چرخش داده های تورم چین و ضعف گسترده دلار آمریکا سود می برد. در همین حال، USD/CAD به زیر 1.3600 سقوط کرده است، علیرغم اینکه قیمت نفت WTI به صورت جانبی معامله می شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

قیمت طلا در حال گسترش روند بهبودی خود و نزدیک شدن به میانگین متحرک 50 روزه (DMA) در 1932 دلار است. این اتفاق با وجود افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده رخ می دهد، زیرا فشار فروش بر دلار آمریکا همچنان بر سایر عوامل، حداقل در حال حاضر، بیشتر است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

تقویم اقتصادی امروز در هر دو سوی اقیانوس اطلس نسبتاً سبک است، بنابراین احساسات بازار و پویایی پیرامون دلار آمریکا احتمالاً باعث افزایش قیمت در بازارهای FX خواهد شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس