گزارش بازار فارکس – در حالی که بازارها در انتظار اطلاعات کلیدی مشاغل هستند، دلار آمریکا عقب نشینی می کند

بازار فارکس امروز

اوایل روز جمعه، دلار آمریکا (USD) همچنان تحت فشار نزولی ملایم قرار دارد و شاخص دلار (DXY) در پایین‌ترین سطح خود در سه هفته اخیر، درست بالای 105.00 قرار دارد. اواخر امروز، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش مشاغل آوریل را شامل معیارهای کلیدی مانند حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، نرخ بیکاری و داده های تورم دستمزدها رونمایی خواهد کرد. علاوه بر این، تقویم اقتصادی ایالات متحده گزارش PMI خدمات ISM را برای آوریل قبل از آخر هفته نشان می دهد.

به دنبال اعلام سیاست های فدرال رزرو در اواخر روز چهارشنبه، DXY کاهش جزئی را تجربه کرد که تا حدودی در ساعات معاملاتی اروپا در روز پنجشنبه بهبود یافت. با این حال، افزایش ریسک پذیری در بازارها بعداً در جلسه آمریکا باعث کاهش دیگری شد. شاخص‌های اولیه وال استریت با افزایش 1.3 درصدی نزدک کامپوزیت، رشد قابل توجهی را ثبت کردند. از اوایل روز جمعه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نشان دهنده شروع مثبت است، در حالی که بازدهی 10 ساله ایالات متحده زیر 4.6٪ باقی مانده است.

پیش بینی می شود حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ماه آوریل به میزان 238000 افزایش یابد که در پی رشد قوی 303000 ثبت شده در ماه مارس است. انتظار می رود نرخ بیکاری بدون تغییر در 3.8٪ باقی بماند، در حالی که پیش بینی می شود میانگین درآمد ساعتی 4٪ به صورت سالانه افزایش یابد.

EUR/USD در روز پنجشنبه شاهد افزایش جزئی بود و در اوایل روز جمعه به صعود ادامه داد و در زمان نوشتن این گزارش، جفت ارز کمی بالاتر از 1.0730 معامله شد.

GBP/USD پس از گذراندن بیشتر روز در زیر سطح 1.2500، در طول جلسه آمریکا در روز پنجشنبه تغییر جهت داد. این جفت حرکت صعودی خود را در صبح روز اروپا حفظ کرد و در نزدیکی 1.2550 معامله شد.

پس از کاهش شدید روز چهارشنبه، احتمالاً به دلیل مداخله ژاپن در بازار ارز، USD/JPY مسیر نزولی خود را گسترش داد و در روز پنجشنبه در محدوده منفی بسته شد. این جفت در اوایل روز جمعه تحت فشار باقی ماند و 0.4% در روز از دست داد و نزدیک به 153.00 در نوسان است.

طلا نتوانست از رشد روز چهارشنبه بهره ببرد اما توانست در روز پنجشنبه کمی بالای 2300 دلار بسته شود. XAU/USD در طول صبح جمعه اروپا در نزدیکی این سطح ثابت مانده است.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید