بازار فارکس امروز | جمعه 17 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 17 شهریور در بازار فارکس بدانید:

در ساعات اولیه روز جمعه، تغییر به سمت احساسات ریسک مثبت، دلار آمریکا (USD) را تحت فشار قرار می دهد و مانع از توانایی آن برای افزایش سود هفتگی می شود. همزمان، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان به پایین تر شدن خود ادامه می دهد و پس از پایان یک دوره چهار روزه برنده در روز پنجشنبه به 4.2 درصد نزدیک می شود. توجه بازار اکنون معطوف به گزارش مشاغل ماه اوت کانادا است که قرار است در اوایل جلسه معاملاتی آمریکا منتشر شود. سند اقتصادی ایالات متحده برای امروز شامل موجودی های عمده فروشی جولای و تغییر اعتبار مصرف کننده است.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز پنجشنبه به بالاترین حد چند ماهه خود به 105.15 رسید که در پی داده های مثبت ایالات متحده که نشان می داد در هفته منتهی به 2 سپتامبر در هفته منتهی به 2 سپتامبر، تعداد بیکاران اولیه به 216,000 کاهش یافت، از 229,000. اداره آمار نیروی کار همچنین هزینه های واحد کار در سه ماهه دوم را از برآورد اولیه 1.6+ به 2.2% افزایش داد. با این حال، اوایل روز جمعه، DXY زیر 105.00 در قلمرو منفی معامله می شود، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان دهنده بهبود تمایل به ریسک است.

USD/CAD به بالاترین سطح خود از اواخر مارس نزدیک به 1.3700 در روز پنجشنبه صعود کرد، اما در جلسه آسیایی روز جمعه اصلاح نزولی را تجربه کرد. تیف ماکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا، در حین ارائه گزارش پیشرفت اقتصادی در روز پنجشنبه، نسبت به تداوم تورم زمینه‌ای با وجود سیاست‌های پولی محدودکننده بالقوه با هدف بازگرداندن ثبات قیمت‌ها ابراز نگرانی کرد. انتظار می رود نرخ بیکاری در کانادا از 5.5 درصد در ماه جولای به 5.6 درصد در ماه آگوست افزایش یابد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) برای سه ماهه دوم با نرخ سالانه 3.5 درصد رشد کرد. وزیر دارایی شونیچی سوزوکی موضع ژاپن مبنی بر رد نکردن هیچ گزینه ای برای مقابله با نوسانات بیش از حد ارز را تکرار کرد. علیرغم ثبت ضررهای جزئی در روز پنجشنبه، USD/JPY فشار نزولی ملایمی را در جلسه آسیایی تجربه می کند و در حال حاضر حدود 147.00 معامله می شود.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار در روز پنجشنبه برای اولین بار در سه ماه گذشته به زیر 1.0700 سقوط کرد، اما از آن زمان به بالاتر از این سطح بازگشته است. Destatis آلمان گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اوت بدون تغییر در 6.1٪ بر اساس سالانه باقی مانده است.

پوند به دلار GBP/USD

پس از چند روز زیان قابل توجه، GBP/USD در ساعات معاملاتی آسیایی روز جمعه کشش بیشتری پیدا کرد و از 1.2500 عبور کرد. با این حال، این جفت با تلاش برای تمدید بازگشت خود در صبح اروپا، برخی از دستاوردهای روزانه خود را از بین برد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم تقویت مداوم دلار، قیمت طلا در روز پنجشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد. XAU/USD در اوایل روز جمعه ثابت می ماند و از کاهش بازدهی سود می برد و در حال حاضر در حدود 1925 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید