فارکس

بازار فارکس امروز | چهارشنبه 15 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 15 شهریور در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار آمریکا (DXY) در اوایل چهارشنبه پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از ماه مارس در نزدیکی 105.00 به دلیل افزایش بازده اوراق خزانه داری، عقب نشینی کرد. بازارها منتظر اعلامیه های سیاست بانک کانادا (BoC) و گزارش PMI آگوست خدمات ISM از ایالات متحده هستند. تقویم اقتصادی اروپا شامل خرده فروشی جولای می شود و فدرال رزرو کتاب بژ خود را در ساعات معاملاتی آمریکا منتشر می کند.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از سه روز آخر هفته در ایالات متحده، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در روز سه شنبه به بالای 4.2 درصد رسید و به دلار آمریکا (USD) کمک کرد تا از رقبای خود پیشی بگیرد. حرکات نزولی در وال استریت نیز به افزایش قدرت این ارز کمک کرد. در حالی که شاخص‌های اصلی سهام در ایالات متحده در اواخر جلسه بهبود یافتند، DXY شتاب خود را از دست داد و در ساعات معاملاتی آسیا وارد فاز تثبیت شد. در همین حال، شاخص‌های شانگهای کامپوزیت و هانگ سنگ در روز چهارشنبه پس از یک افت دو روزه جایگاه خود را پیدا کردند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های استرالیا نشان داد که تولید ناخالص داخلی واقعی با نرخ سالانه 2.1 درصد در سه ماهه دوم افزایش یافته است. این رقم به دنبال رشد 2.4 درصدی ثبت شده در سه ماهه اول بود، اما بهتر از انتظار بازار 1.7 درصد بود. تحت فشار ریسک گریزی و لحن محتاطانه بانک مرکزی استرالیا در مورد چشم انداز سیاست، AUD/USD در روز سه شنبه به پایین ترین سطح سال 2023 یعنی 0.6356 رسید. اوایل روز چهارشنبه، این جفت به افزایش قیمت در حدود 0.6400 چسبیده است.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا به پایین ترین حد سه ماه اخیر رسید و روز سه شنبه به 1.0700 رسید. این جفت در صبح اروپا بالاتر می رود اما زیر 1.0750 باقی می ماند. داده های آلمان در روز چهارشنبه نشان داد که سفارشات کارخانه در ماه جولای 11.7 درصد کاهش یافته است، در حالی که انتظار بازار برای کاهش 4 درصدی بود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به بالای 147.00 صعود کرد و به بالاترین سطح خود از نوامبر 2022 رسید. ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارز ژاپن، در پاسخ به تضعیف مداوم ین ژاپن، گفت که آنها از نزدیک حرکات ارز خارجی را با احساس فوریت بالا زیر نظر دارند و تکرار کرد که همه گزینه ها زیرا حرکت های FX روی میز هستند. در همین حال، هاجیمه تاکاتا، عضو هیئت مدیره BoJ گفت: «من معتقدم بانک ژاپن (BoJ) باید با صبر و حوصله سیاست آسانی را با توجه به عدم اطمینان بسیار زیاد در چشم انداز حفظ کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز سه‌شنبه در بحبوحه قدرت گسترده دلار در محدوده منفی بسته شد. این جفت در روز چهارشنبه در تلاش برای بازگشت به حالت اولیه است و کمی بالاتر از 1.2550 معامله می شود.

USD/CAD در صبح اروپا در حدود 1.3650 در بالاترین سطح خود در پنج ماه گذشته معامله شد. انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا پس از نشست سیاست گذاری در سپتامبر، نرخ کلیدی خود را در 5 درصد بدون تغییر باقی بگذارد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از شروع آرام هفته، قیمت طلا در روز سه‌شنبه به سمت جنوب رفت و به زیر 1930 دلار سقوط کرد زیرا بازده 10 ساله آمریکا به شدت افزایش یافت. XAU/USD زیان خود را نزدیک به 1925 دلار در اوایل جلسه اروپا در روز چهارشنبه تثبیت کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس